Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

14°
11°

Uwzględniono postulat Bazarku – linia 195 zostaje!

09-08-2017 21:22 | Autor: red.
Wspaniale! Kilka dni temu Bazarek Na Dołku wystąpił z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego, by ten zachował linię 195 pomimo zawieszenia pracy pętli Natolin Północny na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Władze Warszawy właśnie zdecydowały się pozostawić 195.

– To linia, co do której ZTM miał wiele wątpliwości, ale ona jest alternatywnym połączeniem Ursynowa z Mokotowem w stosunku do metra. Na czas budowy obwodnicy Warszawy naprawdę nie należało jej likwidować – podkreśla Piotr Karczewski, prezes stowarzyszenia kupców Bazarku Na Dołku. – Dlatego wystąpiliśmy o jej zachowanie. I udało się!

Bazarek Na Dołku ma przenieść się w miejsce kasowanej na czas budowy POW pętli Natolin Północny. – Są politycy, którzy próbują zwalić wszystko na Bazarek. Ale to nie przez niego znika pętla. I pomimo jej braku można mądrze zorganizować komunikację. Przykładem niech będzie propozycja Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, z którą można się zapoznać pod adresem http://www.imu.waw.pl/autobusy/. My przewalczyliśmy 195, niech więc hejterzy Bazarku też wreszcie coś pozytywnego zrobią – proponuje Piotr Karczewski.

Wróć

Inne artykuły

Jaki będzie nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury? Rozmawiamy z Beatą Rusinowską, nowym dyrektorem DOK Ursynów przy Kajakowej.
Konkurs architektoniczny na kompleks oświatowy przy ul. Zaruby rozstrzygnięty Wiadomo jak będzie wyglądała szkoła podstawowa i przedszkole przy ul. Zaruby na Ursynowie. W środę (18 października) ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję tego kompleksu oświatowego.
Jaki budżet w 2018? Na sesji Rady Dzielnicy Ursynów we wtorek 17 października poznaliśmy szczegóły dotyczące budżetu dzielnicowego na przyszły rok. Wydatki budżetu ujęte w przedstawionym projekcie wynoszą ogółem 465,3 mln, tj. najwięcej w historii Ursynowa. Jest to o ponad 137 mln więcej niż w 2015 roku, czyli na początku obecnej kadencji.
Chcemy pediatrii w Szpitalu Południowym! Opublikowany w dniu 8 czerwca br. w mediach internetowych apel ursynowianki Katarzyny Kwiecińskiej - Otachel o podpisywanie petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym na Ursynowie uzyskuje rosnące poparcie mieszkańców. Podczas XL Sesji Rady Dzielnicy Ursynów radni jednogłośnie poparli apel w sprawie oddziału pediatrycznego.