Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
0°

Uwzględniono postulat Bazarku – linia 195 zostaje!

09-08-2017 21:22 | Autor: red.
Wspaniale! Kilka dni temu Bazarek Na Dołku wystąpił z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego, by ten zachował linię 195 pomimo zawieszenia pracy pętli Natolin Północny na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Władze Warszawy właśnie zdecydowały się pozostawić 195.

– To linia, co do której ZTM miał wiele wątpliwości, ale ona jest alternatywnym połączeniem Ursynowa z Mokotowem w stosunku do metra. Na czas budowy obwodnicy Warszawy naprawdę nie należało jej likwidować – podkreśla Piotr Karczewski, prezes stowarzyszenia kupców Bazarku Na Dołku. – Dlatego wystąpiliśmy o jej zachowanie. I udało się!

Bazarek Na Dołku ma przenieść się w miejsce kasowanej na czas budowy POW pętli Natolin Północny. – Są politycy, którzy próbują zwalić wszystko na Bazarek. Ale to nie przez niego znika pętla. I pomimo jej braku można mądrze zorganizować komunikację. Przykładem niech będzie propozycja Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, z którą można się zapoznać pod adresem http://www.imu.waw.pl/autobusy/. My przewalczyliśmy 195, niech więc hejterzy Bazarku też wreszcie coś pozytywnego zrobią – proponuje Piotr Karczewski.

Wróć

Inne artykuły

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane! 6 grudnia w ursynowskim Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Ursynów w obiektywie mieszkańców”, w tym wyniki głosowania internetowego portalu społecznościowym Facebook.
Dziś Ursynów, jutro - Polska Łukasz Ciołko o obchodach 40-lecia.
Mikołaj na Ursynowie W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.
Już w niedzielę Mesjasz na Ursynowie Rozmawiamy z wybitną śpiewaczką Aleksandrą Klimczak.