Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

25°
17°

Uwzględniono postulat Bazarku – linia 195 zostaje!

09-08-2017 21:22 | Autor: red.
Wspaniale! Kilka dni temu Bazarek Na Dołku wystąpił z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego, by ten zachował linię 195 pomimo zawieszenia pracy pętli Natolin Północny na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Władze Warszawy właśnie zdecydowały się pozostawić 195.

– To linia, co do której ZTM miał wiele wątpliwości, ale ona jest alternatywnym połączeniem Ursynowa z Mokotowem w stosunku do metra. Na czas budowy obwodnicy Warszawy naprawdę nie należało jej likwidować – podkreśla Piotr Karczewski, prezes stowarzyszenia kupców Bazarku Na Dołku. – Dlatego wystąpiliśmy o jej zachowanie. I udało się!

Bazarek Na Dołku ma przenieść się w miejsce kasowanej na czas budowy POW pętli Natolin Północny. – Są politycy, którzy próbują zwalić wszystko na Bazarek. Ale to nie przez niego znika pętla. I pomimo jej braku można mądrze zorganizować komunikację. Przykładem niech będzie propozycja Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, z którą można się zapoznać pod adresem http://www.imu.waw.pl/autobusy/. My przewalczyliśmy 195, niech więc hejterzy Bazarku też wreszcie coś pozytywnego zrobią – proponuje Piotr Karczewski.

Wróć

Inne artykuły

Obwodnica u wrót al. KEN Szybko przebiegają prace przy budowie wykopu pod najdłuższy w Polsce tunel (2,3 km) pod ulicą Filipiny Płaskowickiej.
Plan Miejscowy dla północnej części Osiedla Stokłosy – trwają konsultacje Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Piotrem Zalewskim.
Na Ursynowie upamiętniono 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. We wtorek 15 sierpnia w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego odbyły się uroczystości związane z obchodami w 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. W kaplicy Pamięci Narodowej przedstawiciele ursynowskiego samorządu złożyli kwiaty, a następnie odbył się koncert zespołu Big-Band Ursynów.
Kreatywnie i sportowo dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowo-kreatywne dla całej rodziny w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Przed nami trzy ostatnie soboty w godz. od 9.00 do 13.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy – szczególnie na ceramikę. Zapisy: telefonicznie: 577 936 746 w piątki od 9.00 do 10.00 lub w czasie sobotnich zajęć, osobiście w czasie zajęć. Na projekt SP 100 - Aktywne soboty, w ramach którego odbywają się zajęcia, zagłosowało 295 osób.

komentarze

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza do artykułu
Imię i nazwisko *
Wiadomość *
Pola oznaczone * są obowiązkowe.