Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

Uwzględniono postulat Bazarku – linia 195 zostaje!

09-08-2017 21:22 | Autor: red.
Wspaniale! Kilka dni temu Bazarek Na Dołku wystąpił z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego, by ten zachował linię 195 pomimo zawieszenia pracy pętli Natolin Północny na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Władze Warszawy właśnie zdecydowały się pozostawić 195.

– To linia, co do której ZTM miał wiele wątpliwości, ale ona jest alternatywnym połączeniem Ursynowa z Mokotowem w stosunku do metra. Na czas budowy obwodnicy Warszawy naprawdę nie należało jej likwidować – podkreśla Piotr Karczewski, prezes stowarzyszenia kupców Bazarku Na Dołku. – Dlatego wystąpiliśmy o jej zachowanie. I udało się!

Bazarek Na Dołku ma przenieść się w miejsce kasowanej na czas budowy POW pętli Natolin Północny. – Są politycy, którzy próbują zwalić wszystko na Bazarek. Ale to nie przez niego znika pętla. I pomimo jej braku można mądrze zorganizować komunikację. Przykładem niech będzie propozycja Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, z którą można się zapoznać pod adresem http://www.imu.waw.pl/autobusy/. My przewalczyliśmy 195, niech więc hejterzy Bazarku też wreszcie coś pozytywnego zrobią – proponuje Piotr Karczewski.

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.