Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-13°

Uwzględniono postulat Bazarku – linia 195 zostaje!

09-08-2017 21:22 | Autor: red.
Wspaniale! Kilka dni temu Bazarek Na Dołku wystąpił z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego, by ten zachował linię 195 pomimo zawieszenia pracy pętli Natolin Północny na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Władze Warszawy właśnie zdecydowały się pozostawić 195.

– To linia, co do której ZTM miał wiele wątpliwości, ale ona jest alternatywnym połączeniem Ursynowa z Mokotowem w stosunku do metra. Na czas budowy obwodnicy Warszawy naprawdę nie należało jej likwidować – podkreśla Piotr Karczewski, prezes stowarzyszenia kupców Bazarku Na Dołku. – Dlatego wystąpiliśmy o jej zachowanie. I udało się!

Bazarek Na Dołku ma przenieść się w miejsce kasowanej na czas budowy POW pętli Natolin Północny. – Są politycy, którzy próbują zwalić wszystko na Bazarek. Ale to nie przez niego znika pętla. I pomimo jej braku można mądrze zorganizować komunikację. Przykładem niech będzie propozycja Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, z którą można się zapoznać pod adresem http://www.imu.waw.pl/autobusy/. My przewalczyliśmy 195, niech więc hejterzy Bazarku też wreszcie coś pozytywnego zrobią – proponuje Piotr Karczewski.

Wróć

Inne artykuły

Kulturalne przedwiośnie na Ursynowie Już po raz trzeci urząd dzielnicy zorganizował Ursynowski Kalejdoskop Teatralny – swoisty przegląd spektakli dla dzieci i dorosłych. Pomysł przeglądu teatralnego bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, jak co roku zainteresowanie bezpłatnymi kartami wstępu dystrybuowanymi przez urząd przewyższa pojemność sal, także tej największej, w Multikinie, w której odbyły się aż trzy przedstawienia.
Rekordowe wykonanie budżetu! Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Jakie są efekty samowładztwa stołecznego ratusza Ostatnia sesja ursynowskiego samorządu była klasycznym przykładem kompletnego niezrozumienia przez mieszkańców kompetencji i możliwości rad dzielnic w mieście stołecznym Warszawa. Przez kilka godzin toczono jałową dyskusję, która nie przyniesie żadnych efektów.
XLV sesja Rady Dzielnicy Ursynów To była bardzo pracowita sesja, trwająca blisko siedem godzin. Wykonanie budżetu za rok 2017, sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, m. in. Kabat oraz północnej części osiedla Stokłosy, przyjęcia Strategii Warszawa 2030, program "Aktywny sześciolatek w I-szej klasie" i zmiany budżetowe Dzielnicy na 2018 r. były głównymi – spośród łącznie 11 punktów merytorycznych – tematami posiedzenia i dyskusji radnych, do której włączali się licznie przybyli mieszkańcy.