Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynowska Kluboteka wyróżniona

16-09-2020 21:37 | Autor: red.
Fundacja „Kluboteka Dojrzałego Człowieka” odbiera prestiżowe wyróżnienia. Organizacja, która przy ulicy Lanciego prowadzi miejsce aktywności dla ursynowskich Seniorów, otrzymała 14 września odznakę honorową ,,Zasłużony dla Warszawy”. W dniu 11 września br. Kluboteka również miała powód do dumy i świętowania. Mieszkańcy Warszawy swoimi głosami zdecydowali o przyznaniu jej nagrody S3KTOR – prestiżowego wyróżnienia dla organizacji pozarządowych.

Odznaka „Zasłużony dla Warszawy” to symboliczne podziękowanie za 8 lat ciężkiej i owocnej pracy na rzecz ursynowskich Seniorów, przyznawane przez kapitułę składającą się z warszawskich radnych. Wyróżnienie zostało wręczone założycielkom Kluboteki, Paniom Magdzie Dąbrowskiej i Irenie Karpowicz przez wiceprzewodniczącego Rady m.st. Warszawy, Sławomira Potapowicza przy okazji otwarcia wystawy prac plastycznych pn. ,,Mazowieckie klimaty z pasją”. Wyróżnienie przyznane przez Radę m.st. Warszawy to nagroda za aktywność, pasję i inicjatywę, wzajemną życzliwość oraz chęć pozostania aktywnym i zachęcanie do tej aktywności innych. Nagroda trafia do Kluboteki, ale w pewien sposób wyróżnionym i docenionym czuć może się każdy ursynowski i warszawski Senior, prezentujący te cechy.

W piątek, 11 września wręczono nagrody w ramach X edycji konkursu S3KTOR 2019. „Kluboteka Dojrzałego Człowieka” otrzymała nagrodę mieszkańców za inicjatywę „Być na chodzie”. Celem projektu jest organizacja czasu wolnego dla osób powyżej 50. roku życia. Warszawiacy przyznali swoją nagrodę w głosowaniu internetowym. Konkurs ma na celu promocję warszawskich organizacji pozarządowych wśród mieszkańców stolicy, a wytypowanie najlepszych inicjatyw w danym roku daje szansę na popularyzację działań podejmowanych przez trzeci sektor.

„Kluboteka Dojrzałego Człowieka” to doskonale znane miejsce na mapie Ursynowa. Fundacja powstała w maju 2011 roku. Organizuje liczne wydarzenia integrujące i aktywizujące ursynowskich Seniorów. W swojej działalności organizacja ściśle współpracuje z Urzędem m.st. Warszawy oraz Urzędem Dzielnicy Ursynów, wsłuchuje się także w głos mieszkańców, podejmując różnorodne inicjatywy własne: zajęcia artystyczne, językowe, bliższe i dalsze wycieczki, kółka zainteresowań. To właśnie w Klubotece powstał pomysł zorganizowania Ursynowskiego Balu Przebierańców dla Seniorów. Działalności Kluboteki nie wyhamowała nawet pandemia koronawirusa – Seniorzy skupieni wokół Kluboteki od początku angażowali się w działania pomocowe, jak np. szycie maseczek.

Twórczyniami Kluboteki Dojrzałego Człowieka są Magda Dąbrowska i Irena Karpowicz, które oprócz działalności w organizacji angażują się także w działalność na rzecz mieszkańców Ursynowa, reprezentując ich w Ursynowskiej Radzie Seniorów czy Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA