Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

25°
17°

URSYNOWIANKA GÓRĄ!

05-07-2017 20:37 | Autor: Wojciech Dąbrowski
W sobotę 25 czerwca w kawiarni Nowy Świat Muzyki miałem przyjemność uczestniczyć w pracach jury III edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Kultura Romansu, organizowanego przez Fundację Diamentowy Głos. Konkurs odbywał się w kategoriach: opera, operetka, tango, romans i sztuka estradowa.

W jury, obok mnie, zasiadali Anna Pogosyan i Sar Sargsyan. Grand Prix przyznaliśmy jednomyślnie Klaudii Kulik, która brawurowo zaśpiewała tarantellę Dziewczęta z Barcelony z operetki Clivia i równie wyśmienicie wykonała Tango d’amore. W kategorii opera I nagrodę ex aequo zdobyli: Gabriela Świerczek i Rafayel Ahgaryan z Armenii.

Dopiero w rozmowie po koncercie galowym (nie ma zatem mowy o żadnej protekcji) dowiedziałem się, że tegoroczna laureatka jest… ursynowianką. Ma 27 lat, ukończyła Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina i jest studentką SGGW w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Obwodnica u wrót al. KEN Szybko przebiegają prace przy budowie wykopu pod najdłuższy w Polsce tunel (2,3 km) pod ulicą Filipiny Płaskowickiej.
Plan Miejscowy dla północnej części Osiedla Stokłosy – trwają konsultacje Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Piotrem Zalewskim.
Na Ursynowie upamiętniono 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. We wtorek 15 sierpnia w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego odbyły się uroczystości związane z obchodami w 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. W kaplicy Pamięci Narodowej przedstawiciele ursynowskiego samorządu złożyli kwiaty, a następnie odbył się koncert zespołu Big-Band Ursynów.
Kreatywnie i sportowo dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowo-kreatywne dla całej rodziny w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Przed nami trzy ostatnie soboty w godz. od 9.00 do 13.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy – szczególnie na ceramikę. Zapisy: telefonicznie: 577 936 746 w piątki od 9.00 do 10.00 lub w czasie sobotnich zajęć, osobiście w czasie zajęć. Na projekt SP 100 - Aktywne soboty, w ramach którego odbywają się zajęcia, zagłosowało 295 osób.

komentarze

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza do artykułu
Imię i nazwisko *
Wiadomość *
Pola oznaczone * są obowiązkowe.