Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-13°

URSYNOWIANKA GÓRĄ!

05-07-2017 20:37 | Autor: Wojciech Dąbrowski
W sobotę 25 czerwca w kawiarni Nowy Świat Muzyki miałem przyjemność uczestniczyć w pracach jury III edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Kultura Romansu, organizowanego przez Fundację Diamentowy Głos. Konkurs odbywał się w kategoriach: opera, operetka, tango, romans i sztuka estradowa.

W jury, obok mnie, zasiadali Anna Pogosyan i Sar Sargsyan. Grand Prix przyznaliśmy jednomyślnie Klaudii Kulik, która brawurowo zaśpiewała tarantellę Dziewczęta z Barcelony z operetki Clivia i równie wyśmienicie wykonała Tango d’amore. W kategorii opera I nagrodę ex aequo zdobyli: Gabriela Świerczek i Rafayel Ahgaryan z Armenii.

Dopiero w rozmowie po koncercie galowym (nie ma zatem mowy o żadnej protekcji) dowiedziałem się, że tegoroczna laureatka jest… ursynowianką. Ma 27 lat, ukończyła Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina i jest studentką SGGW w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Kulturalne przedwiośnie na Ursynowie Już po raz trzeci urząd dzielnicy zorganizował Ursynowski Kalejdoskop Teatralny – swoisty przegląd spektakli dla dzieci i dorosłych. Pomysł przeglądu teatralnego bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, jak co roku zainteresowanie bezpłatnymi kartami wstępu dystrybuowanymi przez urząd przewyższa pojemność sal, także tej największej, w Multikinie, w której odbyły się aż trzy przedstawienia.
Rekordowe wykonanie budżetu! Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Jakie są efekty samowładztwa stołecznego ratusza Ostatnia sesja ursynowskiego samorządu była klasycznym przykładem kompletnego niezrozumienia przez mieszkańców kompetencji i możliwości rad dzielnic w mieście stołecznym Warszawa. Przez kilka godzin toczono jałową dyskusję, która nie przyniesie żadnych efektów.
XLV sesja Rady Dzielnicy Ursynów To była bardzo pracowita sesja, trwająca blisko siedem godzin. Wykonanie budżetu za rok 2017, sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, m. in. Kabat oraz północnej części osiedla Stokłosy, przyjęcia Strategii Warszawa 2030, program "Aktywny sześciolatek w I-szej klasie" i zmiany budżetowe Dzielnicy na 2018 r. były głównymi – spośród łącznie 11 punktów merytorycznych – tematami posiedzenia i dyskusji radnych, do której włączali się licznie przybyli mieszkańcy.