Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

14°
11°

URSYNOWIANKA GÓRĄ!

05-07-2017 20:37 | Autor: Wojciech Dąbrowski
W sobotę 25 czerwca w kawiarni Nowy Świat Muzyki miałem przyjemność uczestniczyć w pracach jury III edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Kultura Romansu, organizowanego przez Fundację Diamentowy Głos. Konkurs odbywał się w kategoriach: opera, operetka, tango, romans i sztuka estradowa.

W jury, obok mnie, zasiadali Anna Pogosyan i Sar Sargsyan. Grand Prix przyznaliśmy jednomyślnie Klaudii Kulik, która brawurowo zaśpiewała tarantellę Dziewczęta z Barcelony z operetki Clivia i równie wyśmienicie wykonała Tango d’amore. W kategorii opera I nagrodę ex aequo zdobyli: Gabriela Świerczek i Rafayel Ahgaryan z Armenii.

Dopiero w rozmowie po koncercie galowym (nie ma zatem mowy o żadnej protekcji) dowiedziałem się, że tegoroczna laureatka jest… ursynowianką. Ma 27 lat, ukończyła Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina i jest studentką SGGW w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Jaki będzie nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury? Rozmawiamy z Beatą Rusinowską, nowym dyrektorem DOK Ursynów przy Kajakowej.
Konkurs architektoniczny na kompleks oświatowy przy ul. Zaruby rozstrzygnięty Wiadomo jak będzie wyglądała szkoła podstawowa i przedszkole przy ul. Zaruby na Ursynowie. W środę (18 października) ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję tego kompleksu oświatowego.
Jaki budżet w 2018? Na sesji Rady Dzielnicy Ursynów we wtorek 17 października poznaliśmy szczegóły dotyczące budżetu dzielnicowego na przyszły rok. Wydatki budżetu ujęte w przedstawionym projekcie wynoszą ogółem 465,3 mln, tj. najwięcej w historii Ursynowa. Jest to o ponad 137 mln więcej niż w 2015 roku, czyli na początku obecnej kadencji.
Chcemy pediatrii w Szpitalu Południowym! Opublikowany w dniu 8 czerwca br. w mediach internetowych apel ursynowianki Katarzyny Kwiecińskiej - Otachel o podpisywanie petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym na Ursynowie uzyskuje rosnące poparcie mieszkańców. Podczas XL Sesji Rady Dzielnicy Ursynów radni jednogłośnie poparli apel w sprawie oddziału pediatrycznego.