Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

URSYNOWIANKA GÓRĄ!

05-07-2017 20:37 | Autor: Wojciech Dąbrowski
W sobotę 25 czerwca w kawiarni Nowy Świat Muzyki miałem przyjemność uczestniczyć w pracach jury III edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Kultura Romansu, organizowanego przez Fundację Diamentowy Głos. Konkurs odbywał się w kategoriach: opera, operetka, tango, romans i sztuka estradowa.

W jury, obok mnie, zasiadali Anna Pogosyan i Sar Sargsyan. Grand Prix przyznaliśmy jednomyślnie Klaudii Kulik, która brawurowo zaśpiewała tarantellę Dziewczęta z Barcelony z operetki Clivia i równie wyśmienicie wykonała Tango d’amore. W kategorii opera I nagrodę ex aequo zdobyli: Gabriela Świerczek i Rafayel Ahgaryan z Armenii.

Dopiero w rozmowie po koncercie galowym (nie ma zatem mowy o żadnej protekcji) dowiedziałem się, że tegoroczna laureatka jest… ursynowianką. Ma 27 lat, ukończyła Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina i jest studentką SGGW w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.