Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni

18-03-2019 12:28 | Autor: red.
W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.

Do systemu eSesja wprowadzane są informacje o terminach sesji i komisji, porządku obrad, materiały na sesje i komisje. To także sposób komunikacji Urzędu z radnymi, którzy mogą z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu przeglądać informacje i czytać materiały.

Na czas sesji każdy z radnych oraz członkowie zarządu otrzymują dedykowany dla siebie tablet podłączony do wydzielonej tylko do tego celu sieci WiFi i za jego pośrednictwem aktywnie uczestniczą w sesji: potwierdzając swoją obecność, zgłaszając się do zabrania głosu, głosując, śledząc porządek obrad oraz mając dostęp do materiałów.

Wszelkie informacje dotyczące obecności, czasu wypowiedzi, decyzji radnych są wyświetlane na ekranie w sali m. J.U.Niemcewicza i widoczne dla uczestników sesji, a także za pośrednictwem transmisji on-line.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.