Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów otwiera pierwsze place zabaw

02-06-2020 11:36 | Autor: red.
Urząd Dzielnicy Ursynów otwiera place zabaw i siłownie plenerowe. Na razie pomimo braku szczegółowych wytycznych udało się otworzyć 3 place zabaw (na „Olkówku” oraz w Parku przy Bażantarni). Do piątku mają zostać otwarte wszystkie place zabaw będące w administrowaniu dzielnicy. We wtorek otwarte zostaną także siłownie plenerowe.

Place zabaw oraz siłownie plenerowe zgodnie z decyzją rządu mogły zostać otwarte 30 maja. Niestety rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostało opublikowane dopiero w piątek, 29 maja, o godz. 23.30. Do tego czasu nie opublikowano też szczegółowych wytycznych.

Przygotowanie placów zabaw do otwarcia – po 2,5 miesięcznym okresie całkowitego wyłączenia ich z użytkowania – wymaga podjęcia szeregu działań mających na celu przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Należy zdjąć folię z zabawek i innych urządzeń, wyczyścić je i zdezynfekować, zrobić przeglądy i wykonać drobne naprawy oraz smarowanie elementów ruchomych, zamieść nawierzchnie, wymienić piasek w piaskownicach i skosić trawę (tam, gdzie to niezbędne).

Pomimo dużej ilości prac oraz braku rządowych wytycznych już w sobotę udało się otworzyć 3 z 20 placów zabaw będących w administrowaniu Dzielnicy – jeden na „Olkówku” (Dinozaury) i dwa w Parku przy Bażantarni.

Od poniedziałku firma zajmująca się utrzymaniem i konserwacją dzielnicowych placów zabaw sukcesywnie wykonuje stosowne prace na kolejnych placach zabaw tak, aby do piątku otwarte zostały wszystkie place będące w administrowaniu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

18 siłowni plenerowych będzie otwieranych we wtorek, 2 czerwca, po uprzednim przygotowaniu, czyli „odfoliowaniu” oraz zdezynfekowaniu urządzeń.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA