Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów gra z WOŚP!

27-01-2021 22:47 | Autor: Bogusław Lasocki
To będzie już 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Finał z głową” – takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Za zebrane podczas finału pieniądze zostanie zakupiony sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Także w tym roku Ursynów przyłącza się do akcji. Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie dzielnicy zobowiązuje!

– W tym roku zaistniała wyjątkowa sytuacja – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. – Po raz pierwszy nasz sztab zlokalizowany w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie ma jedno ze 100 złotych serduszek – serduszko nr 85. Po lewej stronie Wisły to jedno jedyne takie serduszko. Więc liczę na liczny udział mieszkańców w licytacji i siłę ursynowskich serc. Okażmy wsparcie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej podopiecznym. Liczę na Was, do zobaczenia podczas finału i podczas licytacji – zachęca burmistrz, pamiętający wszak, że orkiestrowy dyrygent Jurek Owsiak jest ursynowianinem z krwi i kości.

Złote serduszko

Podczas finałów tradycyjnie licytowane są „Złote Serduszka”. Dotychczas najbardziej zacięta walka toczyła się o złote serduszko z numerem „1” podczas trwania XVII Finału. Wylicytowano je za 1 009 000 złotych. Najwyższą cenę osiągnęło serduszko podczas XXVII Finału: 1 200 000 zł. Tradycja licytowania serduszek powstała podczas pierwszej edycji Finału WOŚP w 1993, kiedy to Fundacja otrzymała złote wyroby. Warszawski jubiler, Jerzy Kozak, podsunął pomysł, aby ze złota podarowanego Fundacji wykonać „Złote Serduszka”. Autorem wzoru serduszka jest Mennica Polska. Każde z serduszek ma na sobie napisany kolejny numer oraz datę Finału, podczas którego było licytowane. W każdym serduszku jest dokładnie 3,3789 grama złota. W dotychczasowych finałach najwyżej wylicytowała firma Bio-Gen z Łodzi, zasilając WOŚP kwotą 87 777 zł.

Zapraszamy do licytacji unikatowego złotego serduszka. To jedno z piętnastu serduszek przekazanych do sztabów i jedyne takie serduszko w całej Warszawie! Jego cena wywoławcza to 10.000 zł. W licytacji możecie wziąć udział w niedzielę (31 stycznia), od godz. 17.00, na kanale ZOOM. Link do licytacji: https://zoom.us/.

Puszka i licytacje

Do 31 stycznia można także wrzucać pieniądze do naszych puszek. Zarówno do tej ustawionej w holu urzędu, jak również do wirtualnej na stronie: https://eskarbonka.wosp.org.pl/.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa przekazał na aukcję kolekcjonerską ręcznie malowaną figurkę operatora polskiej jednostki specjalnej GROM. Licytacja odbędzie się na allegro.pl.

Aukcje sztabu WOŚP w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów oraz sztabu WOŚP Hufca ZHP Warszawa-Ursynów znajdzie się również na allegro.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA