Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów gotowy na zimę

05-02-2020 20:49 | Autor: red.
Mieszkańcy Ursynowa doświadczają wyjątkowo łagodnej zimy. W dniu 29 stycznia w Warszawie miały miejsce pierwsze w tym roku opady śniegu. Tym samym pobity został rekord bezśnieżnej zimy w stolicy (najdłuższa w historii zima bez śniegu w Warszawie była w 2007 roku -  śnieg spadł dopiero 24 stycznia). Jak informuje Urząd Dzielnicy, na Ursynowie działania związane z usuwaniem śniegu, w których brało udział blisko 30 osób, rozpoczęto tego dnia o godzinie 16.00 – na ulicę wyjechały pługosolarki oraz ciągniki.

Aby zapewnić mieszkańcom Ursynowa bezpieczeństwo i komfort, zimowym utrzymaniem objęto 86 km ulic oraz 98 430,5 m² chodników - podkreślają ursynowscy urzędnicy.  Warto przypomnieć, iż Urząd Dzielnicy Ursynów od kilku lat nie używa soli przy odśnieżaniu chodników, a także systematycznie ogranicza jej użycie w przypadku odśnieżania dróg. 

Dzielnica Ursynów, wychodząc naprzeciw konieczności wprowadzenia zmian w podejściu do utrzymania miasta i ograniczenia wytwarzanych zanieczyszczeń, a także w związku z planowanym wprowadzeniem „Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m. st. Warszawy do roku 2030 z perspektywą do roku 2050 - Miejski plan adaptacji”, od grudnia br. do kwietnia br. realizuje pilotażowy program zimowego utrzymania ulic, chodników, parkingów i ścieżek rowerowych administrowanych przez Dzielnicę, polegający na rezygnacji z oczyszczania ulic za pomocą soli. Tereny te po opadach śniegu będą płużone i posypywane piaskiem (tylko w razie „najwyższej konieczności” będzie używany chlorek sodu (NaCl) zwilżony solanką o stężeniu 20%). Posypywane solą będą jedynie ulice, po których kursuje komunikacja miejska (będące w administrowaniu Zarządu Oczyszczania Miasta) oraz ulice gminne o długości 7 km:

– Arbuzowa (na odcinku Nowoursynowska – Przy Grobli (mostek) – 650 m

– Farbiarska (od ul. Dźwiękowej do ul. Czystej) – 1900 m

– Jagielska – 1800 m

– Poloneza (od ul. Poleczki do ul. Krasnowolskiej) – 1300 m

– Przy Bażantarni (od ul. Stryjeńskich do Al. KEN) – 550 m

– Pustułeczki (odc. ul. Roentgena - ul. Rolna + ul. Roentgena - ul. Puławska) – 900 m.

Poza drogami Urząd Dzielnicy Ursynów zapewnia zimowe utrzymanie 8 ścieżek rowerowych o łącznej długości 3,4 km:

– Ciszewskiego (ul. Nowoursynowska - ul. Kiedacza) – 170 m

– Kabacka (ul. Nowoursynowska - ul. Zaruby) – 350 m

– Relaksowa (ul. Kabacka - ul. Wąwozowa) – 640 m

– Surowieckiego (Al. KEN do słupków za wiaduktem) – 203 m

– Wełniana (ul. Rybałtów - okolice ul. Guźca) – 422 m

– Wesoła (ul. Nowoursynowska - ul. Rosoła) – 140 m

– Wilczy Dół (granica Lasu Kabackiego - ul. Mielczarskiego) – 1170 m

– Rosnowskiego – 330 m.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA