Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów drugi w Olimpiadzie Młodzieży

16-10-2019 21:56 | Autor: red.
W dniu 10 października w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy na Bielanach odbyła się ceremonia podsumowująca ubiegłoroczną edycję WOM.  W roku szkolnym 2017/2018, młodzi sportowcy z Ursynowa zdobyli w sumie 21 medali, dając się wyprzedzić w klasyfikacji punktowej tylko tradycyjnie najlepszemu Śródmieściu. Ursynów utrzymał doskonałe, drugie miejsce w stołecznej rywalizacji w LII edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.  Łącznie w zawodach finałowych LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczyło 1212 zespołów szkolnych, w których wystąpiło 10  743 dzieci i młodzieży.

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest cyklicznym przedsięwzięciem sportowym z pięćdziesięcioletnią tradycją, którego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dziatwy i młodzieży szkolnej.

Ursynów zdobył 4 złote, 8 srebrnych i 9 brązowych krążków, co dało piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji punktowej nasza dzielnica zgromadziła  549 punktów, ustępując jedynie Śródmieściu (618 punktów) i wyprzedzając Bielany (507 punktów). Nasza dzielnica nie dała się natomiast wyprzedzić nikomu w kategorii wiekowej „dzieci”, dzięki sukcesom najmłodszych zawodników i zawodniczek Ursynów zajął pierwsze miejsce, zdobywając 231 punktów. W kategorii „młodzież” nasza dzielnica znalazła się na drugim stopniu  podium, a w „licealiadzie” na dziewiątym miejscu. Puchary i medale odebrał zastępca burmistrza  Ursynowa Piotr Zalewski.

Ursynów ma również mocną pozycję w klasyfikacjach poszczególnych szkół. Szkoła Podstawowa nr 303 była najlepsza w kategorii „młodzież”, Szkoła Podstawowa nr 319 zajęła dziewiąte miejsce w kategorii „dzieci”, a 63 Liceum Ogólnokształcące znalazło się tuż za podium w kategorii „licealiada”. Podczas uroczystości podsumowującej poprzedni sezon WOM wręczono również honorowe odznaki „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”, przyznawane przez ministra sportu i turystyki. Z rąk wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej oraz dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Janusza Samela otrzymali je dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków Wioletta Krzyżanowska i Tomasz Żukowski, nauczyciel wychowania fizycznego w tej placówce.

Specjalne wyróżnienie otrzymało  LXX  Liceum Ogólnokształcące im. A. Kamińskiego,    odebrał je dyrektor szkoły Andrzej Woźniak. Nagrody Szkolnego Związku Sportowego za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej otrzymali Jarosław Łukasiewicz (nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 303) i Maciej Renkiewicz (nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 323).

W zawodach eliminacyjnych rozgrywanych w poszczególnych dzielnicach uczestniczyło: 28  684  zawodniczek i zawodników z 252 szkół podstawowych, 23  342  zawodniczek i zawodników ze 174 szkół podstawowych i średnich oraz    8251  zawodniczek i zawodników ze 109 szkół średnich W zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie stołecznym, z udziałem zwycięzców eliminacji dzielnicowych, udział wzięło 4140 zawodników i zawodniczek ze 187 szkół podstawowych, 4689 zawodników i zawodniczek z 212 szkół podstawowych i średnich oraz 1914 zawodników i zawodniczek ze 109 szkół średnich.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA