Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

URSYNÓW CUP 2018

09-01-2019 23:07 | Autor: AL
Zacięta walka na całym boisku od pierwszej do ostatniej minuty, widoczna radość z gry i kompletny brak wyrachowania właściwego dla dorosłego futbolu – w niedzielę na Ursynowie Legia Warszawa w rzutach karnych pokonała Pogoń Szczecin w finale najważniejszego w tym roku turnieju piłkarskiego U-12. Spotkanie na żywo komentował Dariusz Szpakowski.

Obie drużyny spotkały się w finale URSYNÓW CUP także przed rokiem. Wówczas triumfowała Pogoń. Teraz w regulaminowym czasie padł remis 1:1. O zwycięstwie decydowały rzuty karne, a te pewniej wykonywali piłkarze Legii.

Na zwycięstwo w tym roku Legia w pełni zasłużyła, wygrywając wszystkie mecze. Dodajmy, że jej piłkarze sięgnęli także po nagrody indywidualne – Stanisław Gieroba z 9 bramkami został królem strzelców, a Cypriana Popielca wybrano najlepszym zawodnikiem Turnieju. 

Na wyróżnienie, oprócz finalistów, zasługuje zdecydowanie także drużyna Śląska Wrocław, która w bezpośrednim spotkaniu z Cracovią wywalczyła trzecie miejsce. Zawodnicy z Wrocławia w całym turnieju ulegli tylko Pogoni i to w rzutach karnych, w żadnym meczu nie tracąc bramki. Kandydat na najlepszego bramkarza mógł być zatem tylko jeden – Michał Kluba ze Śląska.

Młodych zawodników przez dwa dni uważnie obserwował trener Ryszard Robakiewicz. Najmłodsza kadra PZPN to co prawda U-15, ale na konsultacje powoływani są już zawodnicy o rok młodsi. Trener Robakiewicz, pełniący w PZPN funkcję głównego skauta, wykorzystał okazję, że w jednym miejscu stawili się najlepiej zapowiadający się w swojej grupie rówieśniczej adepci najlepszych w kraju akademii piłkarskich. Bacznie przyglądał się ich umiejętnościom i notował. Po turnieju wyraził nadzieję, że o ile nadal będą się tak rozwijali, niektórzy z nich za parę lat będą mogli liczyć na regularne powołania na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski.

W URSYNÓW CUP wystąpiło 12 drużyn, oprócz dwóch ekip gospodarzy z KS SEMP, zagrały: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Cracovia, Widzew Łódź, Arka Gdynia, Polonia Warszawa, Stadion Śląski Chorzów, Jagiellonia Białystok oraz białoruski FK Mińsk. Turniej rozgrywany był już po raz osiemnasty. Od lat jest ważnym sprawdzianem i możliwością porównania umiejętności młodych piłkarzy z akademii prowadzonych przez kluby ze ścisłej krajowej czołówki.

Organizatorem URSYNÓW CUP jest KS SEMP. Patroni instytucjonalni: Dzielnica Ursynów  m.st. Warszawy, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Partner główny: Lotnisko Chopina w Warszawie. Sponsorzy:  m. st. Warszawa, Zina, SpaceFactory, TT Bud, Start Hotel Aramis. Patroni medialni: TVP3, RDC, Piłka Nożna, Passa, HaloUrsynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA