Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ursynów chce odzyskać „Fortepian” dla mieszkańców

05-02-2020 20:58 | Autor: red.
Miasto na wniosek burmistrza dzielnicy Ursynów Roberta Kempy wypowiedziało umowę dzierżawy terenu położonego u zbiegu ulic Cynamonowej i Ghandi, nazywanego potocznie „Ursynowskim Fortepianem”. Konsekwencją tej decyzji jest obowiązek wydania terenu przez dotychczasowego dzierżawcę, który przez lata zapowiadał stworzenie w tej atrakcyjnej lokalizacji centrum handlowego.

Urząd Dzielnicy wezwał spółkę do usunięcia naniesień i wyznaczył na piątek rano termin wydania gruntu. Władze spółki „Pasaż Handlowy Na Skraju” wezwanie zignorowały.

Do przekazania gruntu miało dojść w piątek punktualnie o godzinie 10.00. Na terenie nieruchomości stawili się pracownicy ursynowskiego Wydziału Mienia oraz zastępca burmistrza Jakub Berent. Na miejscu natrafili na nieliczne pawilony handlowe, porozrzucane śmieci oraz znane mieszkańcom, szpecące dzielnicę ogrodzenie z blachy falistej i dykty oklejone poniszczonymi ogłoszeniami reklamowymi. Przedstawicieli spółki nie zastali ani na terenie, ani w drewnianym pawilonie będącym, jak wynika ze znajdującego się na drzwiach szyldu, siedzibą spółki „Pasaż Handlowy Na Skraju”.

– Zaległość spółki wobec miasta znacząco przewyższa kwotę pół miliona złotych. Chcemy odzyskać nieruchomość, na terenie której od lat nic się nie dzieje, a którą można zagospodarować na cele związane z potrzebami mieszkańców Ursynowa. Decyzja na co przeznaczymy ten teren zostanie podjęta po jego ostatecznym odzyskaniu. Jestem przekonany, że tak atrakcyjnie zlokalizowany i jednocześnie zaniedbany przez dotychczasowego dzierżawcę teren powinien jak najszybciej zostać zagospodarowany – mówi zastępca burmistrza Jakub Berent.

To właśnie niewywiązywanie się spółki z obowiązku płacenia czynszu za teren tzw. „Ursynowskiego Fortepianu” było bezpośrednią przyczyną decyzji o rozwiązaniu umowy dzierżawy bez zachowania terminu wypowiedzenia, która zapadła w grudniu. Urząd dzielnicy Ursynów na początku roku wyznaczył termin wydania gruntu na godzinę 10.00 w dniu 31 stycznia.

Skutkiem zignorowania wezwania przez władze spółki „Pasaż Handlowy Na Skraju” będzie skierowanie sprawy na drogę sądową. Po uzyskaniu korzystnego dla miasta orzeczenia sądu w sprawie wydania nieruchomości, na teren będzie mógł wejść komornik.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA