Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego

06-04-2019 17:14 | Autor: JS
2 kwietnia w Szkole Podstawowej 336 w świetlicy „Kolorowej” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt: „Hans Christian Andersen Malowany piórem”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii oraz Honorowym Patronem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Dzieci z klasy IIA przygotowały część artystyczną uroczystości, dziękując tym samym swoim kolegom i koleżankom za piękne prace. Data rozstrzygnięcia konkursu nie była przypadkowa, to data urodzin duńskiego baśniopisarza. Świetliczaki z tej okazji zaśpiewały piosenkę pt: „Bajki Pana Andersena”.

W tym dniu obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie wystawili sztukę pt.: „Księżniczka na ziarnku grochu”, która została przeczytana przez lektorki - Marysię i Madzię. Barwne kostiumy oraz stylizowana scenografia uświetniły przedstawienie. Mali aktorzy idealnie wcielili się w role. Zaśpiewana piosenka pt.” W zamku pełnym czarów” zamknęła przedstawienie. Pojawił się również wątek dydaktyczny ze znajomości baśni i bajek pana Andersena. Atrakcje artystyczne zakończył układ taneczny do piosenki pt.: „ Nie mów mi nie”.

Pani wicedyrektor Elżbieta Rutkowska wraz z Panią koordynator konkursu Justyną Sieklucką podziękowały uczestnikom za udział oraz za piękne prace. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu odbyło się w doniosłej atmosferze. Spotkanie zakończyła się słodkim poczęstunkiem i podziwianiem pokonkursowej wystawy w holu świetlicowym.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 55 prac małych artystów. Motywem przewodnim ilustracji były ptaki z baśni Pana Andersena. Pojawiły się gęsi, łabędzie, kaczki, jaskółki, koguty i słowiki. Uczniowie zaprezentowali swoje prace malowane tuszem przy użyciu piór, patyka, stalówki oraz farby akwarelowej. Wszystkie prace zachwycają starannością wykonania oraz pomysłowością.

Serdecznie gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczniom za liczny udział a opiekunom za zaangażowanie i opiekę nad małymi artystami. Zapraszamy do podziwiania pokonkursowej wystawy w Urzędzie Dzielnicy Ursynów w dniach 15–29 kwietnia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA