Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

0°
-4°

UCZTA jubileuszowa w Domu Sztuki

03-10-2018 21:38 | Autor: ABU
Ani się obejrzeliśmy, a Festiwalowi „Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską UCZTA” stuknęło pięć lat. Skromny, ale sympatyczny jubileusz obchodzono w mateczniku UCZTY – Domu Sztuki SMB „Jary” – w miniony piątek i sobotę.

W piątkowy wieczór miało miejsce otwarcie V Festiwalu. Odbyło się w obecności przedstawicieli władz Ursynowa: wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy Ewy Cygańskiej, zastępcy burmistrza Łukasza Ciołko i przewodniczącej Rady Seniorów Ireny Wuttke-Miszczak. Było więc – jak na jubileusz przystało – uroczyste, ale panowała na nim swobodna, przyjazna atmosfera. Podtrzymała ją niespożyta energia pomysłodawczyni UCZTY, poetki amatorki z Ursynowa, Janiny Próchniewskiej, do społu z występem zespołu Namotane. Poważniejsze akcenty, związane ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstaniem Warszawskim, wniosła poezja – zwłaszcza Janiny Próchniewskiej, choć także Bożeny „Boni” Węgrzynek.

W programie otwarcia jubileuszowego Festiwalu znalazło się… drugie otwarcie. Chodzi o wystawę prac plastycznych i fotografii – tak niezwykłych i pięknych, że postanowiono pozostawić ją w Galerii Domu Sztuki do końca października.

Nie mniej okazale wypadła część druga UCZTY, sobotnia: Dzień Poezji i Muzyki.

Z przyjemnością wysłuchano poruszających wierszy kilkudziesięciu autorów oraz piosenek w wykonaniu zespołu Bez Cienia Ciszy i Gościa Honorowego V UCZTY, mieszkańca Ursynowa, Wojciecha Dąbrowskiego. Całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.