Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

UCZTA jubileuszowa w Domu Sztuki

03-10-2018 21:38 | Autor: ABU
Ani się obejrzeliśmy, a Festiwalowi „Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską UCZTA” stuknęło pięć lat. Skromny, ale sympatyczny jubileusz obchodzono w mateczniku UCZTY – Domu Sztuki SMB „Jary” – w miniony piątek i sobotę.

W piątkowy wieczór miało miejsce otwarcie V Festiwalu. Odbyło się w obecności przedstawicieli władz Ursynowa: wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy Ewy Cygańskiej, zastępcy burmistrza Łukasza Ciołko i przewodniczącej Rady Seniorów Ireny Wuttke-Miszczak. Było więc – jak na jubileusz przystało – uroczyste, ale panowała na nim swobodna, przyjazna atmosfera. Podtrzymała ją niespożyta energia pomysłodawczyni UCZTY, poetki amatorki z Ursynowa, Janiny Próchniewskiej, do społu z występem zespołu Namotane. Poważniejsze akcenty, związane ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstaniem Warszawskim, wniosła poezja – zwłaszcza Janiny Próchniewskiej, choć także Bożeny „Boni” Węgrzynek.

W programie otwarcia jubileuszowego Festiwalu znalazło się… drugie otwarcie. Chodzi o wystawę prac plastycznych i fotografii – tak niezwykłych i pięknych, że postanowiono pozostawić ją w Galerii Domu Sztuki do końca października.

Nie mniej okazale wypadła część druga UCZTY, sobotnia: Dzień Poezji i Muzyki.

Z przyjemnością wysłuchano poruszających wierszy kilkudziesięciu autorów oraz piosenek w wykonaniu zespołu Bez Cienia Ciszy i Gościa Honorowego V UCZTY, mieszkańca Ursynowa, Wojciecha Dąbrowskiego. Całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Inne artykuły

Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy – po raz szósty Zdobywczynię czwartego w karierze tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem Anitę Włodarczyk ogłoszono w Arenie Ursynów najlepszą sportsmenką Warszawy w 2018 roku.
Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.