Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

17°
9°

UCZTA jubileuszowa w Domu Sztuki

03-10-2018 21:38 | Autor: ABU
Ani się obejrzeliśmy, a Festiwalowi „Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską UCZTA” stuknęło pięć lat. Skromny, ale sympatyczny jubileusz obchodzono w mateczniku UCZTY – Domu Sztuki SMB „Jary” – w miniony piątek i sobotę.

W piątkowy wieczór miało miejsce otwarcie V Festiwalu. Odbyło się w obecności przedstawicieli władz Ursynowa: wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy Ewy Cygańskiej, zastępcy burmistrza Łukasza Ciołko i przewodniczącej Rady Seniorów Ireny Wuttke-Miszczak. Było więc – jak na jubileusz przystało – uroczyste, ale panowała na nim swobodna, przyjazna atmosfera. Podtrzymała ją niespożyta energia pomysłodawczyni UCZTY, poetki amatorki z Ursynowa, Janiny Próchniewskiej, do społu z występem zespołu Namotane. Poważniejsze akcenty, związane ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstaniem Warszawskim, wniosła poezja – zwłaszcza Janiny Próchniewskiej, choć także Bożeny „Boni” Węgrzynek.

W programie otwarcia jubileuszowego Festiwalu znalazło się… drugie otwarcie. Chodzi o wystawę prac plastycznych i fotografii – tak niezwykłych i pięknych, że postanowiono pozostawić ją w Galerii Domu Sztuki do końca października.

Nie mniej okazale wypadła część druga UCZTY, sobotnia: Dzień Poezji i Muzyki.

Z przyjemnością wysłuchano poruszających wierszy kilkudziesięciu autorów oraz piosenek w wykonaniu zespołu Bez Cienia Ciszy i Gościa Honorowego V UCZTY, mieszkańca Ursynowa, Wojciecha Dąbrowskiego. Całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Inne artykuły

Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.
Rządzić dla dobra sąsiadów Rozmawiamy z radnym Kamilem Orłem z Projektu Ursynów.