Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

UCZTA jubileuszowa w Domu Sztuki

03-10-2018 21:38 | Autor: ABU
Ani się obejrzeliśmy, a Festiwalowi „Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską UCZTA” stuknęło pięć lat. Skromny, ale sympatyczny jubileusz obchodzono w mateczniku UCZTY – Domu Sztuki SMB „Jary” – w miniony piątek i sobotę.

W piątkowy wieczór miało miejsce otwarcie V Festiwalu. Odbyło się w obecności przedstawicieli władz Ursynowa: wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy Ewy Cygańskiej, zastępcy burmistrza Łukasza Ciołko i przewodniczącej Rady Seniorów Ireny Wuttke-Miszczak. Było więc – jak na jubileusz przystało – uroczyste, ale panowała na nim swobodna, przyjazna atmosfera. Podtrzymała ją niespożyta energia pomysłodawczyni UCZTY, poetki amatorki z Ursynowa, Janiny Próchniewskiej, do społu z występem zespołu Namotane. Poważniejsze akcenty, związane ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstaniem Warszawskim, wniosła poezja – zwłaszcza Janiny Próchniewskiej, choć także Bożeny „Boni” Węgrzynek.

W programie otwarcia jubileuszowego Festiwalu znalazło się… drugie otwarcie. Chodzi o wystawę prac plastycznych i fotografii – tak niezwykłych i pięknych, że postanowiono pozostawić ją w Galerii Domu Sztuki do końca października.

Nie mniej okazale wypadła część druga UCZTY, sobotnia: Dzień Poezji i Muzyki.

Z przyjemnością wysłuchano poruszających wierszy kilkudziesięciu autorów oraz piosenek w wykonaniu zespołu Bez Cienia Ciszy i Gościa Honorowego V UCZTY, mieszkańca Ursynowa, Wojciecha Dąbrowskiego. Całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.