Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

31°
14°

TurBiKon na Starówce

09-08-2017 20:44 | Autor: Mirosław Miroński
Korzystajmy z uroków lata! Pamiętajmy, że to nie tylko okazja do wyjazdów wakacyjnych, ale też (zwłaszcza dla osób spędzających lato w mieście) możliwość posłuchania muzyki plenerowej w najlepszym wykonaniu.

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. W najbliższą sobotę pojawi się na festiwalu kolejny polski akcent. Wystąpi znakomity zespół TurBiKon.

Zespół wystąpi w składzie: Grzegorz Turnau – fortepian, wokal, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Czarek Konrad – perkusja.

Nasi czytelnicy pamiętają zapewne przeboje Grzegorza Turnaua, jak: „Bracka”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Między ciszą a ciszą”.

Na festiwalu usłyszymy w jego wykonaniu utwory Stinga, Paula McCartneya, Billy’ego Joela. Zabrzmią one w nowych, jazzowych aranżacjach.

Grzegorz Turnau to wybitny krakowski artysta - pianista, aranżer, wokalista, autor tekstów, kompozytor. Przez wiele lat związany był z Piwnicą pod Baranami.

Udało mu się stworzyć własny, niepowtarzalny styl muzyczny wyróżniający się precyzją kompozycji i nienagannym, utrzymanym w dobrym guście wykonawstwem.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród m. in.: 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu, nagrody Mateusza radiowej Trójki. Współpracował z takimi artystami jak Ewa Małas- Godlewska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Stanisław Soyka, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Magda Umer.

Od czasu debiutanckiego albumu (w 1991 roku) wydał 16 solowych albumów i brał udział w kilkudziesięciu projektach fonograficznych. Komponuje też muzykę filmową i do spektakli teatralnych.

Robert Kubiszyn - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W swojej dyskografii posiada ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami, współpracuje z wybitnymi artystami, m.in.: Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Stanisławem Soyką.

Cezary Konrad - perkusista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Według rankingu m. in.: Jazz Top, Jazz Forum uznawany jest za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego nieprzerwanie od 1992 roku.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.