Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-1°

TurBiKon na Starówce

09-08-2017 20:44 | Autor: Mirosław Miroński
Korzystajmy z uroków lata! Pamiętajmy, że to nie tylko okazja do wyjazdów wakacyjnych, ale też (zwłaszcza dla osób spędzających lato w mieście) możliwość posłuchania muzyki plenerowej w najlepszym wykonaniu.

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. W najbliższą sobotę pojawi się na festiwalu kolejny polski akcent. Wystąpi znakomity zespół TurBiKon.

Zespół wystąpi w składzie: Grzegorz Turnau – fortepian, wokal, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Czarek Konrad – perkusja.

Nasi czytelnicy pamiętają zapewne przeboje Grzegorza Turnaua, jak: „Bracka”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Między ciszą a ciszą”.

Na festiwalu usłyszymy w jego wykonaniu utwory Stinga, Paula McCartneya, Billy’ego Joela. Zabrzmią one w nowych, jazzowych aranżacjach.

Grzegorz Turnau to wybitny krakowski artysta - pianista, aranżer, wokalista, autor tekstów, kompozytor. Przez wiele lat związany był z Piwnicą pod Baranami.

Udało mu się stworzyć własny, niepowtarzalny styl muzyczny wyróżniający się precyzją kompozycji i nienagannym, utrzymanym w dobrym guście wykonawstwem.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród m. in.: 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu, nagrody Mateusza radiowej Trójki. Współpracował z takimi artystami jak Ewa Małas- Godlewska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Stanisław Soyka, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Magda Umer.

Od czasu debiutanckiego albumu (w 1991 roku) wydał 16 solowych albumów i brał udział w kilkudziesięciu projektach fonograficznych. Komponuje też muzykę filmową i do spektakli teatralnych.

Robert Kubiszyn - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W swojej dyskografii posiada ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami, współpracuje z wybitnymi artystami, m.in.: Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Stanisławem Soyką.

Cezary Konrad - perkusista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Według rankingu m. in.: Jazz Top, Jazz Forum uznawany jest za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego nieprzerwanie od 1992 roku.

Wróć

Inne artykuły

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane! 6 grudnia w ursynowskim Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Ursynów w obiektywie mieszkańców”, w tym wyniki głosowania internetowego portalu społecznościowym Facebook.
Dziś Ursynów, jutro - Polska Łukasz Ciołko o obchodach 40-lecia.
Mikołaj na Ursynowie W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.
Już w niedzielę Mesjasz na Ursynowie Rozmawiamy z wybitną śpiewaczką Aleksandrą Klimczak.