Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

TU ZNALAZŁEM PRZYJACIELA

07-11-2018 21:12 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Piosenkę napisałem jako drużynowy 27 KDH, mając 18 lat (muzyka własna, 1963).

Tu znalazłem przyjaciela,

jest harcerzem, tak jak ja,

w smutku zawsze rozwesela

i pociechy słowa zna.

Zawsze blisko siebie

znajdę go w potrzebie,

odkąd przyjaźń nasza trwa.

 

Dobry kompan do zabawy,

na włóczęgę poprzez świat,

dzieli ze mną wszystkie sprawy,

wierny druh, najdroższy brat.

Powie: Ja pomogę!

Wiem, zaufać mogę,

bo nie rzuca słów na wiatr.

 

Wspólne łączą nas przygody,

obozowe łączą dni.

wspólne troski i przeszkody,

wspólne cele, każdy świt.

Znają to harcerze:

stąd się przyjaźń bierze,

ta, o której każdy śni.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.