Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Trwa walka o drzewa

11-08-2021 21:40 | Autor: red.
Sprawa wycinki drzew w Lesie Kabackim nadal budzi emocje. O wycince 264 drzew w Lesie Kabackim opinia publiczna dowiedziała się 12 lipca br. na połączonych Komisjach Zielonego Ursynowa oraz Architektury i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, zwołanych na wniosek Pawła Lenarczyka, przewodniczącego Komisji Zielonego Ursynowa.

Temat poruszył media i mieszkańców Ursynowa. Walka o drzewa trwa dalej. Posłowie koła sejmowego Polska 2050 złożyli interpelację w sprawie wycinki 264 drzew w Lesie Kabackim pod budowę parkingu jednostki wojskowej. Parlamentarzyści w interpelacji podkreślają, że wycinka drzew pod parking w dobie wyzwań klimatycznych i dbałości o ochronę środowiska naturalnego jest czymś niewyobrażalnym i złym. Zarówno lokalna społeczność, jak również szersza opinia publiczna jednoznacznie sprzeciwiają się tej wycince.

- 264 drzew, które mają pójść pod piły spalinowe tylko dlatego, że wojsko planuje poszerzenie parkingu dla samochodów w serce rezerwatu jakim jest Las Kabacki, to 264 powodów, dla których będziemy o nie walczyć. Cieszę się, że po stronie ponad 2100 mieszkańców, którzy podpisali petycję ws. wycinki drzew w Lesie Kabackim przyłączają się kolejne osoby. Ochrona tych drzew to nie tylko zobowiązanie wobec mieszkańców Warszawy ale wobec kolejnych pokoleń naszego miasta, które chcą oddychać czystym powietrzem – powiedział Paweł Lenarczyk, rady Dzielnicy Ursynów z Polski 2050.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA