Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

19°
11°

To cenne źródło informacji o problemach!

04-10-2017 21:44 | Autor: Rafał Kos
Burmistrz Ursynowa Robert Kempa o spotkaniach mieszkańcami.

RAFAŁ KOS: Panie Burmistrzu, trwa kolejny cykl spotkań z mieszkańcami. Jaki jest ich cel?

ROBERT KEMPA: Spotkania z burmistrzem na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń na Ursynowie. To jeden z wielu elementów dialogu, jaki prowadzę z mieszkańcami. Zależy mi bowiem na osobistym kontakcie i stałej wymianie informacji. Głównym celem spotkań jest wyjaśnienie wątpliwości i udzielanie odpowiedzi na pytania, zadawane przez mieszkańców. Ale to nie wszystko. Jednym z elementów spotkania jest prezentacja dotycząca działań Urzędu Dzielnicy Ursynów. W obecnej edycji rozszerzyłem prezentację, jaką przedstawiam podczas spotkania, o przedstawienie projektów, które w danej lokalizacji będą realizowane w 2018 roku. Projekty Budżetu Partycypacyjnego potrafią wzbudzać kontrowersje, dlatego uważam, że należy o nich rozmawiać przy każdej okazji.

Jakie tematy są poruszane przez mieszkańców?

Oczywiście tematów jest bardzo dużo i nie sposób wymienić wszystkich zagadnień, jakie zostały poruszone podczas ostatnich pięciu spotkań. Są to zarówno sprawy o charakterze bardzo lokalnym, jak i kwestie związane z dużymi inwestycjami. Wszystkie są jednak ważne – a ja staram się udzielać mieszkańcom zawsze konkretnej i możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Podczas każdego ze spotkań przekazywałem mieszkańcom informację o podziale wydatków inwestycyjnych na 2017 rok. Wiele uwagi poświęcam na przekazanie informacji o realizowanych inwestycjach. W tym roku z okazji 40-lecia Ursynowa w prezentacji pojawiło się także podsumowanie wydarzeń, jakie zorganizowaliśmy z okazji naszego jubileuszu. Najważniejszą i chyba najciekawszą częścią tych spotkań, i to zarówno dla mnie, i podejrzewam dla mieszkańców także, są zadawane pytania. I tak na Imielinie poruszona została kwestia Bazarku na Dołku, myjni czy też boiska do koszykówki. Podczas spotkania na Stokłosach pytano o pasy rowerowe na Jastrzębowskiego oraz o kwestie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.  W przypadku Zielonego Ursynowa wiele uwagi tradycyjnie już poświęcono kwestiom odwodnień, pojawił się także problem miejsc parkingowych. Najwięcej pytań na tych spotkaniach dotyczy oczywiście kwestii związanych z infrastrukturą. Z ostatnich spotkań pamiętam, że mieszkańcy poruszyli kwestię przejść dla pieszych przy Dereniowej, dojść do szkół w kilku lokalizacjach oraz miejsc parkingowych przy ul. Dzwonniczej.  Informacje, jakie otrzymuję od mieszkańców są bardzo użyteczne i nie ukrywam, że wpływają na wiele decyzji, jakie podejmuję na co dzień. Dlatego zachęcam zawsze do zgłaszania uwag i przekazywania propozycji. Wiele osób cieszy się z inwestycji realizowanych na Ursynowie – zarówno tych dotyczących kultury – czyli placu budowy obok ursynowskiego Ratusza oraz praktycznie gotowego już domu kultury na Zielonym Ursynowie, czy też zdrowia – a więc prac związanych z budową Szpitala Południowego.  Oczywiście nie wszystkie inwestycje są tak „bezproblemowe”,  pojawiają się głosy wyrażające niepokój jak np. pytania mieszkańców dotyczące budowy POW. Moją rolą jest wtedy rzeczowe przedstawienie stanu faktycznego – bo sądzę, że mieszkańcy oczekują szczerości, a nie przysłowiowego „mydlenia oczu”.

Do kiedy potrwają spotkania?

W obecnej edycji zaplanowaliśmy 7 spotkań dla mieszkańców, a miejsca każdego z nich zostały wyznaczone tak, aby dla wygody mieszkańców odbyły się w każdej części naszej dzielnicy. Pięć spotkań już za nami, a na dwa ostatnie pragnę, korzystając z okazji, serdecznie zaprosić. Z mieszkańcami Kabat spotkam się w najbliższą środę, 11 października w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Wilczy Dół 4. Cykl zamyka spotkanie na Zielonym Ursynowie, które odbędzie się już 18 października w Szkole Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej 54/58. Warto podkreślić, że spotkanie odbędzie się z udziałem przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Warszawy oraz Zarządu Zieleni m. st Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.