Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
0°

To cenne źródło informacji o problemach!

04-10-2017 21:44 | Autor: Rafał Kos
Burmistrz Ursynowa Robert Kempa o spotkaniach mieszkańcami.

RAFAŁ KOS: Panie Burmistrzu, trwa kolejny cykl spotkań z mieszkańcami. Jaki jest ich cel?

ROBERT KEMPA: Spotkania z burmistrzem na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń na Ursynowie. To jeden z wielu elementów dialogu, jaki prowadzę z mieszkańcami. Zależy mi bowiem na osobistym kontakcie i stałej wymianie informacji. Głównym celem spotkań jest wyjaśnienie wątpliwości i udzielanie odpowiedzi na pytania, zadawane przez mieszkańców. Ale to nie wszystko. Jednym z elementów spotkania jest prezentacja dotycząca działań Urzędu Dzielnicy Ursynów. W obecnej edycji rozszerzyłem prezentację, jaką przedstawiam podczas spotkania, o przedstawienie projektów, które w danej lokalizacji będą realizowane w 2018 roku. Projekty Budżetu Partycypacyjnego potrafią wzbudzać kontrowersje, dlatego uważam, że należy o nich rozmawiać przy każdej okazji.

Jakie tematy są poruszane przez mieszkańców?

Oczywiście tematów jest bardzo dużo i nie sposób wymienić wszystkich zagadnień, jakie zostały poruszone podczas ostatnich pięciu spotkań. Są to zarówno sprawy o charakterze bardzo lokalnym, jak i kwestie związane z dużymi inwestycjami. Wszystkie są jednak ważne – a ja staram się udzielać mieszkańcom zawsze konkretnej i możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Podczas każdego ze spotkań przekazywałem mieszkańcom informację o podziale wydatków inwestycyjnych na 2017 rok. Wiele uwagi poświęcam na przekazanie informacji o realizowanych inwestycjach. W tym roku z okazji 40-lecia Ursynowa w prezentacji pojawiło się także podsumowanie wydarzeń, jakie zorganizowaliśmy z okazji naszego jubileuszu. Najważniejszą i chyba najciekawszą częścią tych spotkań, i to zarówno dla mnie, i podejrzewam dla mieszkańców także, są zadawane pytania. I tak na Imielinie poruszona została kwestia Bazarku na Dołku, myjni czy też boiska do koszykówki. Podczas spotkania na Stokłosach pytano o pasy rowerowe na Jastrzębowskiego oraz o kwestie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.  W przypadku Zielonego Ursynowa wiele uwagi tradycyjnie już poświęcono kwestiom odwodnień, pojawił się także problem miejsc parkingowych. Najwięcej pytań na tych spotkaniach dotyczy oczywiście kwestii związanych z infrastrukturą. Z ostatnich spotkań pamiętam, że mieszkańcy poruszyli kwestię przejść dla pieszych przy Dereniowej, dojść do szkół w kilku lokalizacjach oraz miejsc parkingowych przy ul. Dzwonniczej.  Informacje, jakie otrzymuję od mieszkańców są bardzo użyteczne i nie ukrywam, że wpływają na wiele decyzji, jakie podejmuję na co dzień. Dlatego zachęcam zawsze do zgłaszania uwag i przekazywania propozycji. Wiele osób cieszy się z inwestycji realizowanych na Ursynowie – zarówno tych dotyczących kultury – czyli placu budowy obok ursynowskiego Ratusza oraz praktycznie gotowego już domu kultury na Zielonym Ursynowie, czy też zdrowia – a więc prac związanych z budową Szpitala Południowego.  Oczywiście nie wszystkie inwestycje są tak „bezproblemowe”,  pojawiają się głosy wyrażające niepokój jak np. pytania mieszkańców dotyczące budowy POW. Moją rolą jest wtedy rzeczowe przedstawienie stanu faktycznego – bo sądzę, że mieszkańcy oczekują szczerości, a nie przysłowiowego „mydlenia oczu”.

Do kiedy potrwają spotkania?

W obecnej edycji zaplanowaliśmy 7 spotkań dla mieszkańców, a miejsca każdego z nich zostały wyznaczone tak, aby dla wygody mieszkańców odbyły się w każdej części naszej dzielnicy. Pięć spotkań już za nami, a na dwa ostatnie pragnę, korzystając z okazji, serdecznie zaprosić. Z mieszkańcami Kabat spotkam się w najbliższą środę, 11 października w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Wilczy Dół 4. Cykl zamyka spotkanie na Zielonym Ursynowie, które odbędzie się już 18 października w Szkole Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej 54/58. Warto podkreślić, że spotkanie odbędzie się z udziałem przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Warszawy oraz Zarządu Zieleni m. st Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane! 6 grudnia w ursynowskim Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Ursynów w obiektywie mieszkańców”, w tym wyniki głosowania internetowego portalu społecznościowym Facebook.
Dziś Ursynów, jutro - Polska Łukasz Ciołko o obchodach 40-lecia.
Mikołaj na Ursynowie W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.
Już w niedzielę Mesjasz na Ursynowie Rozmawiamy z wybitną śpiewaczką Aleksandrą Klimczak.