Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Testy nowych listew w metrze

05-12-2018 22:40 | Autor: red.
W sierpniu na stacjach I linii metra Kabaty i Imielin zamontowano nowe listwy prowadzące dla niewidomych. To test nowych, ryflowanych metalowych prowadnic. Przez 12 miesięcy, czyli do sierpnia 2019 r. urzędnicy zbiorą opinie użytkowników metra na ich temat.

Nowe listwy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym zostały zamontowane na antresolach w południowych częściach dwóch ursynowskich stacji. Zastosowano na nich dwa wzory żłobienia – inne dla stacji Kabaty (wymieniono tam nieco ponad 117 metrów listew) oraz inne dla stacji Imielin (prawie 73 metry prowadnic). Testy zaplanowano na 12 miesięcy – konieczne jest ich zbadanie również w okresie jesienno-zimowym, gdy pada deszcz i śnieg. Pilotaż prowadzony jest przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz Urząd Dzielnicy Ursynów. Inicjatorem pilotażu jest Wojciech Malesa, koordynator do spraw dostępności w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Na stronie internetowej urzędu www.ursynow.pl znajduje się ankieta, w której pasażerowie metra mogą wskazać, który rodzaj listew prowadzących uważają za lepszy.

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.