Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Ten się trzyma!

17-10-2018 23:33 | Autor: ABU
Kto taki? Zdzisław Słowiński, aktor, który z dziewięćdziesiątką (!) na karku zachwycił pękającą w szwach – i ze śmiechu – widownię Domu Sztuki SMB „Jary” szczupłą sylwetką, nienaganną prezencją oraz pamięcią, z której recytował zabawne wiersze satyryka Mariana Załuckiego.

Działo się to w poprzednią niedzielę, na koncercie z cyklu „Marek Majewski i jego goście”, który odbył się w ramach „Tygodnia Seniora na Ursynowie”, sfinansowanego ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Nadziei publiczności na kulturalną rozrywkę nie zawiódł też ani Marek Majewski, ani jego drugi gość – świetny kabaret poetycki z Olsztyna „Czerwony Tulipan”. Wśród słuchaczy koncertu nie zabrakło reprezentantów władz Ursynowa – burmistrza Roberta Kempy i naczelnika Wydziału Kultury Dariusza Sitterle, a także władz SMB „Jary”, z prezesem Zarządu Piotrem Janowskim i zastępcą prezesa ds. ekonomiczno-finansowych Bogumiłą Sikorską.

Wróć

Inne artykuły

Rower to pojazd Rower to pojazd – pod takim hasłem Warszawa będzie w tym roku promować wśród rowerzystów drogowy savoir-vivre. Wraz z początkiem wiosny rusza nowa kampania społeczno-edukacyjna.
Nielegalna domowa apteka Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego wezwani na interwencję w związku z awanturą, podczas której 32-latek miał pobić swoją matkę, znaleźli u niego marihuanę, ponad 300 tabletek clonozepamu i xanaxu oraz dziesiątki środków leczniczych.
Wiosenne sadzenie drzew Tej wiosny warszawscy ogrodnicy posadzą ponad 1000 nowych, przyulicznych drzew. Sadzonki pojawią się w parkach, na skwerach i przy stołecznych arteriach. Do akcji zazieleniania miasta przyłączają się także mieszkańcy.
Blisko 1,5 miliona złotych na projekty społeczne Z wiceburmistrzem Ursynowa Jakubem Berentem.