Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Ten się trzyma!

17-10-2018 23:33 | Autor: ABU
Kto taki? Zdzisław Słowiński, aktor, który z dziewięćdziesiątką (!) na karku zachwycił pękającą w szwach – i ze śmiechu – widownię Domu Sztuki SMB „Jary” szczupłą sylwetką, nienaganną prezencją oraz pamięcią, z której recytował zabawne wiersze satyryka Mariana Załuckiego.

Działo się to w poprzednią niedzielę, na koncercie z cyklu „Marek Majewski i jego goście”, który odbył się w ramach „Tygodnia Seniora na Ursynowie”, sfinansowanego ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Nadziei publiczności na kulturalną rozrywkę nie zawiódł też ani Marek Majewski, ani jego drugi gość – świetny kabaret poetycki z Olsztyna „Czerwony Tulipan”. Wśród słuchaczy koncertu nie zabrakło reprezentantów władz Ursynowa – burmistrza Roberta Kempy i naczelnika Wydziału Kultury Dariusza Sitterle, a także władz SMB „Jary”, z prezesem Zarządu Piotrem Janowskim i zastępcą prezesa ds. ekonomiczno-finansowych Bogumiłą Sikorską.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.