Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Ten się trzyma!

17-10-2018 23:33 | Autor: ABU
Kto taki? Zdzisław Słowiński, aktor, który z dziewięćdziesiątką (!) na karku zachwycił pękającą w szwach – i ze śmiechu – widownię Domu Sztuki SMB „Jary” szczupłą sylwetką, nienaganną prezencją oraz pamięcią, z której recytował zabawne wiersze satyryka Mariana Załuckiego.

Działo się to w poprzednią niedzielę, na koncercie z cyklu „Marek Majewski i jego goście”, który odbył się w ramach „Tygodnia Seniora na Ursynowie”, sfinansowanego ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Nadziei publiczności na kulturalną rozrywkę nie zawiódł też ani Marek Majewski, ani jego drugi gość – świetny kabaret poetycki z Olsztyna „Czerwony Tulipan”. Wśród słuchaczy koncertu nie zabrakło reprezentantów władz Ursynowa – burmistrza Roberta Kempy i naczelnika Wydziału Kultury Dariusza Sitterle, a także władz SMB „Jary”, z prezesem Zarządu Piotrem Janowskim i zastępcą prezesa ds. ekonomiczno-finansowych Bogumiłą Sikorską.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.