Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Tango w DOK Ursynów

06-02-2019 21:29 | Autor: red.
W ubiegłym roku, w startującym wtedy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, udostępniono salę i tak rozpoczęła się przygoda mieszkańców Ursynowa z tangiem argentyńskim.

Początkiem była inauguracyjna milongaa pokazowa, później zebrała się grupa 12 osób, które zaczęły regularnie przychodzić na cotygodniowe zajęcia. W wakacje, stowarzyszenie tanga argentyńskiego „La Mirada” złożyło wniosek w Urzędzie Dzielnicy Ursynów o dofinansowanie projektu „Międzypokoleniowy kurs tanga argentyńskiego”, skierowany głównie do seniorów 60+. Dzięki pozytywnej decyzję i możliwe stało się otwarcie dwóch pełnych grupy (ok 30 osób każda): w DK Stokłosy na ul. Lachmana 5 i w DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12.

Ursynowianie pokochali tango. Są aktywni, wytrwali, głodni wiedzy, ćwiczeń, robią postępy i sprawiają organizatorom spotkań nieopisaną radość swoim zaangażowaniem. Chcąc uczcić pierwszy rok tanga na Ursynowie stowarzyszenie „La Mirada” zorganizowało bezpłatną, urodzinową milongę, która odbyła się w niedzielę, 3 lutego w miejscu, w którym wszystko się zaczęło, czyli w DOK Ursynów. W czasie jubileuszowego spotkania z udziałem władz Ursynowa, uczniów oraz tangowych i nietangowych znajomych odbyła się lekcja dla początkujących oraz wspólny taniec. Z okazji roku tanga na Ursynowie był torty, świeczka i życzenia.

-Tango wyzwala w mieszkańcach Ursynowa ogromną moc i pozytywną energię. Ponad 100 osób obecnych na spotkaniu, które odbyło się na początku lutego w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów to dowód na to, że ursynowianie pokochali argentyński taniec. Dlatego przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy Ursynów spotkania z tangiem będą organizowane także w tym roku – powiedział zastępca burmistrza Jakub Berent.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.