Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Tango w DOK Ursynów

06-02-2019 21:29 | Autor: red.
W ubiegłym roku, w startującym wtedy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, udostępniono salę i tak rozpoczęła się przygoda mieszkańców Ursynowa z tangiem argentyńskim.

Początkiem była inauguracyjna milongaa pokazowa, później zebrała się grupa 12 osób, które zaczęły regularnie przychodzić na cotygodniowe zajęcia. W wakacje, stowarzyszenie tanga argentyńskiego „La Mirada” złożyło wniosek w Urzędzie Dzielnicy Ursynów o dofinansowanie projektu „Międzypokoleniowy kurs tanga argentyńskiego”, skierowany głównie do seniorów 60+. Dzięki pozytywnej decyzję i możliwe stało się otwarcie dwóch pełnych grupy (ok 30 osób każda): w DK Stokłosy na ul. Lachmana 5 i w DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12.

Ursynowianie pokochali tango. Są aktywni, wytrwali, głodni wiedzy, ćwiczeń, robią postępy i sprawiają organizatorom spotkań nieopisaną radość swoim zaangażowaniem. Chcąc uczcić pierwszy rok tanga na Ursynowie stowarzyszenie „La Mirada” zorganizowało bezpłatną, urodzinową milongę, która odbyła się w niedzielę, 3 lutego w miejscu, w którym wszystko się zaczęło, czyli w DOK Ursynów. W czasie jubileuszowego spotkania z udziałem władz Ursynowa, uczniów oraz tangowych i nietangowych znajomych odbyła się lekcja dla początkujących oraz wspólny taniec. Z okazji roku tanga na Ursynowie był torty, świeczka i życzenia.

-Tango wyzwala w mieszkańcach Ursynowa ogromną moc i pozytywną energię. Ponad 100 osób obecnych na spotkaniu, które odbyło się na początku lutego w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów to dowód na to, że ursynowianie pokochali argentyński taniec. Dlatego przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy Ursynów spotkania z tangiem będą organizowane także w tym roku – powiedział zastępca burmistrza Jakub Berent.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA