Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Tango w DOK Ursynów

06-02-2019 21:29 | Autor: red.
W ubiegłym roku, w startującym wtedy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, udostępniono salę i tak rozpoczęła się przygoda mieszkańców Ursynowa z tangiem argentyńskim.

Początkiem była inauguracyjna milongaa pokazowa, później zebrała się grupa 12 osób, które zaczęły regularnie przychodzić na cotygodniowe zajęcia. W wakacje, stowarzyszenie tanga argentyńskiego „La Mirada” złożyło wniosek w Urzędzie Dzielnicy Ursynów o dofinansowanie projektu „Międzypokoleniowy kurs tanga argentyńskiego”, skierowany głównie do seniorów 60+. Dzięki pozytywnej decyzję i możliwe stało się otwarcie dwóch pełnych grupy (ok 30 osób każda): w DK Stokłosy na ul. Lachmana 5 i w DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12.

Ursynowianie pokochali tango. Są aktywni, wytrwali, głodni wiedzy, ćwiczeń, robią postępy i sprawiają organizatorom spotkań nieopisaną radość swoim zaangażowaniem. Chcąc uczcić pierwszy rok tanga na Ursynowie stowarzyszenie „La Mirada” zorganizowało bezpłatną, urodzinową milongę, która odbyła się w niedzielę, 3 lutego w miejscu, w którym wszystko się zaczęło, czyli w DOK Ursynów. W czasie jubileuszowego spotkania z udziałem władz Ursynowa, uczniów oraz tangowych i nietangowych znajomych odbyła się lekcja dla początkujących oraz wspólny taniec. Z okazji roku tanga na Ursynowie był torty, świeczka i życzenia.

-Tango wyzwala w mieszkańcach Ursynowa ogromną moc i pozytywną energię. Ponad 100 osób obecnych na spotkaniu, które odbyło się na początku lutego w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów to dowód na to, że ursynowianie pokochali argentyński taniec. Dlatego przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy Ursynów spotkania z tangiem będą organizowane także w tym roku – powiedział zastępca burmistrza Jakub Berent.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.