Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Tanecznie i elegancko w Lesznowoli

03-04-2019 22:38 | Autor: Jacek Bulak
W sobotę 30 marca w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Łazach już po raz jedenasty odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego GD DANCE SHOW 2019 o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Turniej ma rangę Grand Prix Polski.

Uczestnikami tego niezwykle estetycznego sportowego wydarzenia byli tancerze z całego kraju. Wspaniała atmosfera, wysoki poziom umiejętności uczestników turnieju, olśniewające kreacje, doskonała aranżacja przestrzeni, pięknie ozdobiona sala, gra świateł, zaskakujące efekty specjalne oraz profesjonalna konferansjerka – to już standard lesznowolskiego konkursu. Widowiska na taką skalę nie powstydziłyby się największe obiekty sportowo - rozrywkowe w całej Polsce.

Rywalizacja toczyła się w różnych klasach tanecznych i w różnych kategoriach wiekowych. Tańczono między innymi tango, sambę, rumbę, quickstep, pasodoble oraz inne tańce latynoamerykańskie. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej Gali Wieczornej, którą otworzyła gospodyni wydarzenia, wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Galę poprowadziła niezastąpiona Iwona Pavlović.

GD Dance Show to nie tylko turniej sportowy, to również niezapomniane widowisko, o poziom którego zadbali organizatorzy: Gmina Lesznowola, gminne Centrum Sportu, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych oraz firma Pro-Dance Nowa Iwiczna. Organizatorzy imprezy, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem (wypełniona po brzegi hala sportowa), gratulują wszystkim tancerzom i życzą im dalszych sukcesów.

Sponsorami imprezy byli: GD Poland – Chińskie Centrum Handlowe z Wólki Kosowskiej oraz EACC – Tureckie Centrum Handlowe. Patronem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia był m. in. tygodnik "Passa".

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.