Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Szkoła Podstawowa przy ul. Zaruby formalnie powołana

12-02-2020 20:08 | Autor: red.
Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła dwie uchwały, na mocy których na Ursynowie formalnie została założona nowa szkoła. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 399 przy ul. Zaruby 7. Wprowadzono także odpowiednie zmiany w sieci szkół na Ursynowie. Urząd Dzielnicy robi wszystko, aby placówka zaczęła działać 1 września 2020 r., ale gotowy jest także scenariusz awaryjny, na wypadek jakichkolwiek opóźnień. Rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 3 marca br.

Pierwsza uchwała przyjęta przez stołecznych radnych określa m.in. typ szkoły, adres jej siedziby i obwód. Druga natomiast opisuje zmiany w sieci szkół na Ursynowie, które obejmują określenie obwodu nowej SP 399 oraz wprowadzenie zmian do obwodów SP 340 przy ul. Lokajskiego 7 i SP 330 przy ul. Mandarynki. Zaproponowana zmiana pozwoli nie tylko optymalnie zaplanować pracę placówek, ale także wpłynie na poprawę warunków edukacyjnych w tych trzech szkołach.

Szkoła Podstawowa nr 399 przy ul. J. Zaruby 7 będzie szkołą rejonową głównie dla dzieci zamieszkałych na południe od  ul. Wąwozowej. Rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 3 marca i będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego dostępnego na stronie internetowej  www.edukacja.warszawa.pl.  Na przełomie kwietnia i maja odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców zainteresowanych rekrutacją do klas starszych.

- Teraz tym bardziej będziemy pilnować wykonawcy, aby dotrzymał terminu zakończenia prac budowlanych. Ale już w tej chwili gotowi jesteśmy na scenariusz „awaryjny”, który zostanie wdrożony jeżeli dojdzie do ewentualnego opóźnienia oddania budynku do użytku. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 399 rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej nr 340 i będą ją tam kontynuować do momentu ostatecznego zakończenia prac – mówi burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa.

Budowa obiektu rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku. Na chwilę obecną nie przewiduje się opóźnienia w uruchomieniu szkoły – planowany termin to 1 września 2020 roku.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA