Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Szersze chodniki i wygodne parkowanie na Mokotowie

25-05-2020 19:59 | Autor: zdm
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miasto kontynuuje program przenoszenia parkowania z chodników na jezdnię. Czas na zmiany na Mokotowie.

Zmiany obejmą ulicę Odyńca na odcinku od alei Niepodległości. Obecnie jednopasmowa jezdnia ma tam aż 9 metrów szerokości, czyli po 4,5 metra w każdym kierunku. Jednocześnie parkowanie samochodów odbywa się w całości na chodniku. Kierowcy manewrują na chodniku i między szpalerem drzew, co nie jest ani wygodne dla nich, ani bezpieczne dla pieszych, oraz dodatkowo stanowi zagrożenie dla zieleni, która jest rozjeżdżana kołami samochodów. Całkowita szerokość chodnika po północnej stronie ulicy to ok. 3 metry, czyli teoretycznie bardzo komfortowe warunki dla pieszych. Jednak po zaparkowaniu na nim samochodu szerokość ta zmniejsza się do 1 metra lub mniej. Rząd samochodów ustawionych na chodniku sprawia, że bardzo trudno jest z niego korzystać pieszym.

Projekt jest odpowiedzią na wszystkie te problemy. Po północnej stronie ul. Odyńca parkowanie zostanie w całości przeniesione na jezdnię. Dzięki temu miejsc będzie więcej (nie trzeba omijać drzew rosnących na chodniku), a korzystanie z nich wygodniejsze. Nie bez znaczenia jest, że cała szerokość chodnika będzie teraz tylko do dyspozycji pieszych. Dodatkowo planowane jest nowe przejście dla pieszych w rejonie ulicy Czeczota, na wysokości ogródka jordanowskiego.

Łącznie będą dokładnie 64 legalne miejsca parkingowe. Trzy z nich będą wyznaczone specjalnie dla osób niepełnosprawnych. Obecnie na omawianym odcinku nie ma ani jednej “koperty”. Ulica Odyńca jest jednopasmowa a dodatkowymi pasami do skrętu w lewo w rejonie skrzyżowań z ulicami Krasickiego i Puławską. Jezdnia jest obecnie tak szeroka, że pomimo utworzenia na niej nowych miejsc parkingowych układ ten nie ulegnie praktycznie żadnym zmianom.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA