Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Symfoniczne Odrodzenie

12-09-2018 23:04 | Autor: red.
W niedzielę 16 września o godz. 16.30 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101) wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva wraz ze światowej klasy pianistą Karolem Radziwonowiczem. Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu „Koncerty na 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. W programie Fantazja polska op. 19 na fortepian i orkiestrę Ignacego Jana Paderewskiego oraz Symfonia e-moll „Odrodzenie” op. 7 Mieczysława Karłowicza.

Dla uczestników koncertu Urząd Dzielnicy przygotował narodowe kokardy podkreślające patriotyczny charakter wydarzenia. Koncert jest także częścią Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 na Ursynowie.

„Rozpoczynamy kulminację całorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez  Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy tryptyk polskiej muzyki klasycznej. W czasie koncertów usłyszymy utwory m. in. Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina. Jestem przekonany, że przed nami wiele artystycznych i patriotycznych przeżyć, które stworzą szczególną oprawę dla tego pięknego jubileuszu” – mówi Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa.

Orkiestra Sinfonia Viva to najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce. Powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.

Karol Radziwonowicz jest wszechstronnym pianistą wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną, koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz dając recitale solowe w Polsce i za granicą.

Jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie fortepianowe dzieła Ignacego Jana Paderewskiego, a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.