Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Symfoniczne Odrodzenie

12-09-2018 23:04 | Autor: red.
W niedzielę 16 września o godz. 16.30 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101) wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva wraz ze światowej klasy pianistą Karolem Radziwonowiczem. Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu „Koncerty na 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. W programie Fantazja polska op. 19 na fortepian i orkiestrę Ignacego Jana Paderewskiego oraz Symfonia e-moll „Odrodzenie” op. 7 Mieczysława Karłowicza.

Dla uczestników koncertu Urząd Dzielnicy przygotował narodowe kokardy podkreślające patriotyczny charakter wydarzenia. Koncert jest także częścią Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 na Ursynowie.

„Rozpoczynamy kulminację całorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez  Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy tryptyk polskiej muzyki klasycznej. W czasie koncertów usłyszymy utwory m. in. Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina. Jestem przekonany, że przed nami wiele artystycznych i patriotycznych przeżyć, które stworzą szczególną oprawę dla tego pięknego jubileuszu” – mówi Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa.

Orkiestra Sinfonia Viva to najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce. Powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.

Karol Radziwonowicz jest wszechstronnym pianistą wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną, koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz dając recitale solowe w Polsce i za granicą.

Jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie fortepianowe dzieła Ignacego Jana Paderewskiego, a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.