Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Swoją drogą

23-01-2019 21:08 | Autor: Mirosław Miroński
Warszawskie Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk to nie tylko placówka naukowa, bo ma również salę ekspozycyjną, w której pokazywane są ciekawe wystawy sztuki. W gmachu położonym przy Alei Na Skarpie swoje prace pokazuje artystka malarka Magdalena Hajnosz.

Przy pierwszym kontakcie z obrazami Magdy można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z abstrakcją. Po głębszej analizie widać jednak, że są to pejzaże, kompozycje inspirowane naturą. Dostrzegamy zachmurzone niebo, fale skłębione po horyzont, płachty jaskrawo żółtych i zielonych pól.

Rzeczywisty pejzaż jest dla autorki jedynie punktem wyjścia do dalszej pracy. Przy pomocy szerokich pociągnięć pędzla powstają ekspresyjne formy przywołujące znane wszystkim widoki. Z rozmytych plam farby wyłaniają się zawirowania powietrza i kłębowiska burzowych chmur. Układające się na przemian plamy czerwieni, zieleni i błękitu sugerują ruch sfalowanej wody.

Malarstwo Magdaleny Hajnosz można odczytywać na wiele sposobów, wystarczy uruchomić wyobraźnię. Oglądający mają tutaj niemal nieograniczone pole do popisu. Pozostawiając niedopowiedziane partie obrazów, artystka zachęca widza do wzięcia udziału w procesie kreacji.

Magdalena Hajnosz jest artystką z dużym dorobkiem twórczym. Swoje prace prezentowała już wielokrotnie w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA