Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Światła na ul. Wołoskiej jak nowe

30-08-2021 11:44 | Autor: zdm.waw.pl
Zakończono modernizację sygnalizacji na dwóch skrzyżowaniach ul. Wołoskiej – z Dąbrowskiego i z Madalińskiego. Światła wyposażono w automatyczne detekcje pieszych i rowerzystów oraz w akustyczne naprowadzanie. Dzięki temu zdecydowanie usprawniono tam ruch.

W Warszawie jest blisko 850 skrzyżowań i przejść wyposażonych w sygnalizację świetlną. Ponad 570 z nich (oprócz najstarszych sygnalizacji) to tzw. sygnalizacje adaptacyjne, które dostosowują długość sygnału zielonego do natężenia ruchu. To ułatwia poruszanie się wszystkim użytkownikom dróg. 

Aby bezpieczeństwo i płynność ruchu były jak najlepsze, ZDM konsekwentnie dba o sygnalizacje świetlne. Do zeszłego roku w umowach na ich konserwację standardem była tylko wymiana zużytego okablowania, masztów, sygnalizatorów czy sterowników. W 2020 r., dzięki podpisaniu nowej umowy z firmami Traffic Polska i Sprint, zakres prac w ramach bieżącego utrzymania uległ rozszerzeniu. Przewidziane do konserwacji światła są modernizowane, np. poprzez wyposażanie ich w automatyczną detekcję pieszych i pojazdów. Dzięki temu ZDM działa wyprzedzająco, remontując stare sygnalizacje zanim dojdzie do awarii.

Każde prace konserwacyjne są okazją do polepszenia funkcjonowania sygnalizacji. Tak stało się w przypadku dwóch sygnalizacji na ul. Wołoskiej – z ulicami Dąbrowskiego i Madalińskiego. Ponieważ ostatni przegląd wykazał, że urządzenia są tam już w złym stanie, zainstalowano nowe, dostosowane do obecnie obowiązujących standardów.

Sygnalizacje na obu skrzyżowaniach wyposażono w automatyczne detekcje piesze i rowerowe. Dzięki temu pracują akomodacyjnie – zielone światła gasną tylko w przypadku zbliżenia się pieszego lub rowerzysty do jezdni. Ponadto instalacje wyposażono w akustyczne naprowadzanie. Dzięki temu łatwiej będzie przekroczyć jezdnię osobom niewidomym i niedowidzącym. 

Na modernizacji zyskali też kierowcy. Na obu skrzyżowaniach wydzielono bezkolizyjne skręty w lewo. Dodatkowo na „krzyżówce” Wołoskiej z Madalińskiego umożliwiono zawracanie – dla tych, którzy jadą ul. Wołoską od południa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA