Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Strajk nauczycieli na Ursynowie

10-04-2019 21:25 | Autor: Bogusław Lasocki
Jak informuje Urząd Dzielnicy Ursynów, w czasie strajku nauczycieli będą odbywać się bezpłatne zajęcia dla dzieci. Najtrudniejsza sytuacja występuje w przypadku przedszkoli.

W dniu 9 kwietnia tylko jedno przedszkole (nr 52) zapewniało opiekę swoim dzieciom , pozostałe ze względu na brak kadry pedagogicznej nie maluchów przyjmowały. Opiekę dla dzieci zapewniono również w sześciu szkołach podstawowych. Natomiast młodzież licealna nie skorzystała z oferty. Do ursynowskich liceów nie zgłosił się żaden uczeń. Dzielnica Ursynów podczas strajku nauczycieli zapewniła bezpłatną ofertę zajęć, przygotowaną zarówno przez Urząd, jak i instytucje Miasta Stołecznego Warszawy.

Łącznie w 7 placówkach edukacyjnych – w jednym przedszkolu i sześciu szkołach – dzieci mają zapewnioną opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej. Ponadto zorganizowano różnorodne zajęcia poza terenem szkół. W Multikinie odbył się bezpłatny pokaz filmu dla dzieci, sfinansowany ze środków dzielnicy. Od godzin porannych na terenie nowego rowerowego miasteczka ruchu zlokalizowanego przy ul. Kazury trwały zajęcia edukacyjne, prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Warszawie. Dzięki obecności policjantów z Komisariatu Warszawa Ursynów można było oznakować rowery.

Ofertę na czas strajku dla najmłodszych mieszkańców Ursynowa przygotował także Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej – znalazły się w niej: warsztaty hip-hop, zajęcia rekreacyjno-sportowe, a także umuzykalniające. Również ursynowskie biblioteki, czytelnie oraz ośrodki sportu i rekreacji prowadziły spotkania i zajęcia dla dzieci ze strajkujących szkół.

Pomimo strajku na Ursynowie egzaminy gimnazjalne odbywają się we wszystkich szkołach prowadzących odpowiednie odziały.  Do egzaminów w dniach 10-12 kwietnia przystąpi łącznie 996 uczniów w 5 placówkach oświatowych. Dzielnica Ursynów przygotowała także dla pozostałych uczniów dodatkowe bezpłatne zajęcia na kolejne dni strajku – środę i czwartek.

– Mamy na Ursynowie odpowiedzialnych nauczycieli, dzięki czemu egzaminy gimnazjalne zostaną przeprowadzone. Część nauczycieli zrezygnowała ze strajku, aby przeprowadzić egzaminy, wsparciem podczas egzaminów będą także nauczyciele z innych placówek. Jednocześnie dzielnica poszerza na te dni ofertę bezpłatnych zajęć dla pozostałych dzieci –  mówi burmistrz Robert Kempa.

Dyrektorzy deklarują przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych w 5 placówkach: w Liceum Ogólnokształcącym nr 158 oraz szkołach podstawowych o numerach: 303, 336, 340, 384. Przeprowadzenie egzaminów będzie możliwe dzięki 144 nauczycielom z innych dzielnicowych placówek oraz grupie ursynowskich nauczycieli, która zrezygnowała ze strajku.

Egzaminy gimnazjalne odbywają się:

- 10 kwietnia – język polski i przedmioty humanistyczne

- 11 kwietnia – matematyka i nauki przyrodnicze

- 12 kwietnia – języki obce

Dzielnica Ursynów podczas strajku nauczycieli zapewniła również bezpłatną ofertę zajęć przygotowaną zarówno przez Urząd jak i instytucje Miasta Stołecznego Warszawy. Dwie nowe propozycje na Ursynowie:

- W dniu 10.04.2019 r. (środa) – o godz.10.00, w   Domu Kultury SMB Imielin przy ul. Dereniowej 6, w Warszawie – został wystawiony spektakl dla dzieci pt.: „Kuferek Pana Andersena”,   jako przedsięwzięcie skierowane do dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej.

- W dniu 11.04.2019 r. (czwartek)– o godzinie 11.00 w Multikinie Ursynów (al. KEN 60) odbędzie się seans filmowy dla najmłodszych. Dostępnych będzie 380 miejsc.

O dalszych działaniach podczas strajku nauczycieli na Ursynowie będziemy informować sukcesywnie w wydaniu internetowym „Passy”: www.passa.waw.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA