Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia

18-04-2019 16:52 | Autor: red.
Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.

Mieszkańcy najlepiej znający swoje codzienne piesze trasy mogą do końca kwietnia zgłaszać przedepty do likwidacji. Zgłoszenia można przesyłać pod adres przedepty@ursynow.pl – podając w mailu w miarę dokładną lokalizację, propozycje zmian (wybudowanie chodnika, odtworzenie zieleni) oraz – jeśli to możliwe – dołączając zdjęcia.

Przedepty są efektem tego, że człowiek w mieście prawie zawsze gdzieś się spieszy. Dlatego skraca sobie drogę. Czasami przez trawnik. Gdy wiele osób czyni tak w tym samym miejscu, powstaje przedept. Jest to sygnał, że być może w danym miejscu powinien powstać chodnik. Ale warto też pamiętać, że zdarzają się krótkie przedepty, będące efektem bardziej lenistwa niż wygody.

W związku z akcją #StopPrzedeptom rady Paweł Lenarczyk ze Stowarzyszenia Otwarty Ursynów zaproponował wybudowanie chodnika dla pieszych, zaczynającego się od przejścia dla pieszych przy al. KEN na wysokości budynku przy ul. Hawajskiej 18a.

– Opalikowanie tego miejsca nie przyniosło efektu i pokazało, że przyzwyczajenia mieszkańców są silniejsze od zakazów chodzenia. Dlatego uprzejmie proszę o wykorzystanie informacji, które dzień w dzień, dostarczają nam korzystający z tego przedeptu i jego zalegalizowanie przez wybudowanie chodnika i doprowadzenie do rekultywacji trawnika– czytamy w uzasadnieniu propozycji radnego Lenarczyka.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA