Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Sprawcy napadu z ul. Krasnowolskiej zatrzymani

31-05-2020 15:57 | Autor: pol
Ursynowscy kryminalni ustalili tożsamość kolejnego mężczyzny podejrzanego o dopuszczenie się rozboju, w trakcie którego skradzione zostały dwa telefony komórkowe, kurtka oraz portfel z pieniędzmi w kwocie 2000 zł. 24-latek ukrywał się u swojego kolegi na Pradze-Północ.

Do rozboju doszło w nocy z 21 na 22 lutego br. przy ul. Krasnowolskiej na terenie Ursynowa. Pokrzywdzony został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy bili go i kopali po całym ciele, doprowadzając do stanu nieprzytomności, a następnie zabrali mu dwa telefony komórkowe, kurtkę oraz portfel z pieniędzmi w kwocie 2000 zł. Dwaj podejrzani w tej sprawie mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów kilka dni po rozboju, trzeci z napastników, wiedząc że jest poszukiwany zmieniał miejsca pobytu.

Kiedy funkcjonariusze ustalili, że 25-latek mógł się zatrzymać w jednym z mieszkań na Pradze jeszcze tego samego wieczora postanowili złożyć mu wizytę. Po krótkiej obserwacji budynku zauważyli go jadącego rowerem. W trakcie legitymowania mężczyzna twierdził, że nie mieszka pod tym adresem tylko przyjechał w odwiedziny do kolegi. Na pytanie skąd ma jednoślad odpowiedział, że dostał go na przechowanie od dwóch obywateli Ukrainy, którzy ukradli go w Markach koło Warszawy. Policjanci zabezpieczyli rower i przeprowadzili kontrolę osobistą zatrzymanego mężczyzny w poszukiwaniu smartfonów skradzionych pokrzywdzonemu podczas rozboju. W kieszeni jego kurtki znaleźli klucz do mieszkania, jednak jego posiadacz wprowadzał w błąd kryminalnych twierdząc, że to jest klucz od innego mieszkania niż to w pobliżu którego stali. Mając uzasadnione podejrzenie, że 24-latek ma w mieszkaniu poszukiwane telefony funkcjonariusze poszli sprawdzić czy klucz pasuje do zamka, szybko się okazało, że tak. Wewnątrz zastali właściciela mieszkania, który potwierdził, że zatrzymany kolega przebywa u niego kilka dni. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwa smartfony należące do pokrzywdzonego.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty prokuratorskie, które były dla sądu podstawą do zastosowania wobec niego tymczasowego aresztu, teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA