Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Sławomir Rosłon uczczony w Powsinie

21-11-2018 21:58 | Autor: mp
W Parku Kultury w Powsinie odbył się w sobotę 17 listopada Cross Rosłon Kabaty – impreza poświęcona pamięci zmarłego w tym roku trenera lekkiej atletyki Sławomira Rosłona, byłego pracownika SGGW, – znanego z działalności na terenie Piaseczna, Ursynowa oraz... Nowej Zelandii.

Sławomir Rosłon, którego podopieczną była między innymi czołowa biegaczka Polski Renata Sobiesiak-Paradowska (w 1998 druga w Maratonie Bostońskim z czasem 2:27:17), byłby na pewno szczęśliwy, widząc, jak w sobotę bieg na 5000 m wygrywa jego wychowanka z Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego Ursynów – Julita Kotecka (wśród mężczyzn najszybszy był Cezary Jaroszewski).

Na krótszych i dłuższych dystansach w zawodach Cross Rosłon Kabaty wzięło w sumie udział kilkaset osób w wieku od 9 do 80 lat, a co ciekawe, w biegu na 1 milę wystartowała wdowa po patronie imprezy Jolanta Rosłon, wzruszona liczną obsadą imprezy.

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.