Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Siatkarze Metra kończą sezon na 7. miejscu

11-04-2018 21:34 | Autor: Magdalena Kocik
W rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy play-off KS Metro Warszawa uległo na wyjeździe drużynie Energa Net Ostrołęka 2:3 (25:18, 10:25, 25:17, 18:25, 17:19). Podopieczni Wojciecha Szczuckiego i Jacka Jankowskiego – choć zagrali dobre spotkanie – nie zdołali pokonać siatkarzy z Ostrołęki i to oni mogą cieszyć się teraz z awansu do dalszej rundy play-off.

Mecz lepiej zaczęli zawodnicy Metra Warszawa – rozgrywający Tomasz Walendzik mógł liczyć na każdego ze swoich kolegów; ze skrzydeł kończyli mu Skwarek, Janikowski i Mikołajczak, a ze środka skutecznymi atakami popisywał się Sutryk. Bardzo dobrze w pierwszej partii drużyna Metra zagrała blokiem, warszawianie często i skutecznie potrafili odczytać zagrania gospodarzy. Dobrą zagrywkę dołożyli Skwarek, Walendzik oraz Sutryk, dzięki czemu Metro pewnie wygrało pierwszą partię do 18.

Po zmianie stron, sytuacja na boisku odmieniła się całkowicie. Od początku seta to gospodarze narzucali tempo gry i dyktowali warunki. Nie do zatrzymania był atakujący drużyny z Ostrołęki – Patryk Szwaradzki. Ostrołęczanie byli lepsi w tym secie w każdym elemencie, a drużyna Metra popełniała zbyt dużo błędów, by nawiązać walkę z tak dysponowanymi gospodarzami. Trener Wojciech Szczucki wymienił prawie całą pierwszą szóstkę, wysyłając do gry Stępnia, Kopyścia, Szczypkowskiego i Szostka, ale i to nie pomogło. Drugą partię skończył blok postawiony przez Guzewicza i Piastę, a ostatecznie Ostrołęka wygrała do 10.

W trzecim secie powrócił obraz gry z pierwszego seta. Początkowo skutecznie punktował Janikowski, dzięki czemu już na początku seta Metro wyszło na prowadzenie. Do Mateusza dołączył Skwarek, Mikołajczak i Sutryk, a drużyna z Ostrołęki zaczęła popełniać własne błędy – dwukrotnie wpadając w siatkę, uderzając po antence oraz w aut. Metro prowadziło już 19 do 13. Punktowy blok w końcówce seta, dokładają Sutryk i Janikowski, fajnie w polu serwisowym prezentuje się Gwardiak i ze środka Sutryk i jest 22 do 14 dla Metra. Ostatnią piłkę drugiego seta kończy z lewego skrzydła Kuba Skwarek, dzięki czemu trzecia partia pada łupem Metra (25:17).

Czwarta odsłona spotkania to powrót do gry gospodarzy. Choć początek seta to zacięta walka – punkt za punkt, to od stanu po 7 Ostrołęka, dzięki świetnej grze m. in. blokiem, zdobywa pięć punktów z rzędu. Metro do końca seta nie jest w stanie odrobić już tej przewagi. Trener Szczucki ściąga z boiska Janikowskiego, chcąc, by ten zobaczył sytuację z boku, jednak na niewiele się to zdaje i Janikowski szybko wraca na parkiet. Siatkarze Ostrołęki są w tym secie nie do zatrzymania, bardzo dobrze prezentuje się atakujący gospodarzy Patryk Szwaradzki oraz środkowy Jakub Macyra, co sprawia, że Ostrołęka pewnie wygrywa czwartą partię do 18 i tym samym doprowadza do tie-breaka.

Piąta partia spotkania to prawdziwy rollercoaster, który idealnie zobrazował to, co działo się na przestrzeni całego meczu. Najpierw na prowadzenie wyszła drużyna Metra; po punktowym ataku Janikowskiego, świetnej zagrywce Walendzika było 2 do O, co zmusiło trenera z Ostrołęki do wzięcia pierwszego czasu. Po krótkiej przerwie Energa zdobywa punkt i skutecznie blokuje gości, następnie błąd w ataku popełnia Janikowski i Energa wychodzi na prowadzenie (3:2). Nie czekając dłużej, trener Szczucki również wykorzystuje pierwszą przerwę. Po powrocie na parkiet, pomimo świetnej gry w obronie m. in. Patryka Pracy, który wchodził na pozycję libero na zmianę z Maciejem Jusztem, kolejne dwa punkty zdobywają gospodarze i robi się gorąco. Po zmianie stron Metro zaczyna doganiać siatkarzy z Ostrołęki. Punktują kolejno Skwarek i Janikowski, Janikowski i Sutryk stawiają podwójny blok i już tylko jeden punkt przewagi mają gospodarze spotkania. Drużyna z Ostrołęki jednak nie zwiesza głów i również odpowiada skutecznymi atakami. Do samego końca obydwie drużyny walczą już punkt za punkt. Każdy z zespołów ma w górze piłki meczowe, a emocje w hali sportowej im. A. Gołasia są naprawdę duże. Ostatecznie to Ostrołęka rozstrzyga spotkanie. Punktowa zagrywka Kamila Guzewicza doprowadza do wyniku 19:17 i tym samym kończy spotkanie na korzyść gospodarzy meczu – drużyny Energa Net Ostrołęka.

Zwycięstwo w dwóch spotkaniach pierwszej rundy play-off Energa Net Ostrołęka sprawia, że to ten zespół awansuje do kolejnej rundy rozgrywek, w której zmierzy się ze zwycięzcą pary Centrum Augustów - MOS Wola Warszawa. KS Metro Warszawa, tym samym, kończy sezon 2017/2018 na 7. miejscu w tabeli grupy drugiej.

Wróć

Inne artykuły

Filmowy wieczór wspomnień Zgodnie z wieloletnią tradycją, listopadowy pokaz w Kinie Dokumentu w Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie przyjął nazwę „Zaduszki Filmowe”. Licznie przybyli widzowie uczcili minutą ciszy polskich filmowców, którzy odeszli w okresie dzielącym ubiegłoroczny dzień Wszystkich Świętych od tegorocznego.
Cicho, bo przyjdzie Zdzicho... Gdy powstało Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów, nazwanych złośliwie przez zawistników – „lemingami”, jeden z nowo wprowadzonych miasteczkowiczów napisał na forum internetowym: nareszcie czuję się dobrze pośród podobnych mi ludzi, którzy muszą spłacać wysoki kredyt.
Gdzie mówią: na lewo patrz! Coraz więcej osób na świecie dostrzega, że kapitalizm popsuł się i że kreujący się na gospodarczych geniuszy, zarabiający krocie szefowie wielkich korporacji okazali się zwykłymi partaczami, marnotrawcami i nieudacznikami. Polskie media swego czasu przeoczyły, że jeden z pięciu kontynentów stał się mocno lewicowy.
Przetrwaliśmy dzięki kulturze Setna rocznica odzyskania niepodległości przypomina o niezwykłej historii Polski. Jeszcze bardziej niezwykły jest proces przywracania naszej samodzielnej państwowości. Depesza notyfikująca powstanie państwa polskiego została wysłana 16 listopada 1918 przez Józefa Piłsudskiego, wodza naczelnego Wojska Polskiego do rządów: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Japonii, Niemiec oraz „wszystkich państw wojujących i neutralnych”. Mogły się one dowiedzieć z depeszy, że państwo tworzone jest z woli całego narodu, „na porządku i sprawiedliwości”.