Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Setki tysięcy papierosów w platformie ładunkowej

06-11-2019 20:47 | Autor: red.
500 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 350 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współpracy z Zarządem w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji. Pół miliona złotych mógł stracić budżet państwa z tytułu niezapłaconych podatków.

Pod koniec października w podwarszawskich Markach funkcjonariusze przeprowadzili czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

W wyniku połączonych sił mazowieckiej KAS oraz CBŚP, ujawniano nielegalny towar, który przewoził w samochodzie ciężarowym 34-letni obywatel Polski. Kierowca po usłyszeniu informacji o grożących mu konsekwencjach zdecydował, że dobrowolnie wskaże funkcjonariuszom miejsce ukrycia 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W tym przypadku interesująca jest nie skala przemytu, a jego metoda. Nielegalny ładunek znajdował się w specjalnie przygotowanej i przerobionej przestrzeni pod platformą ładunkową. Kierowca samochodu, w czasie przesłuchania, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, deklarując wpłatę ponad 80 tys. zł. Samochód, z uwagi na fakt, że został specjalnie przerobiony i posiadał skrytkę do przewożenia kontrabandy, został zajęty jako dowód w sprawie.

Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone w Magazynie Depozytowym Mazowieckiego Urzędu Celno– Skarbowego w Warszawie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA