Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Setki ripost na turnieju Warszawska Syrenka

19-05-2021 20:18 | Autor: red.
W miniony weekend odbyła się X edycja turnieju szermierczego dzieci i młodzieży Warszawska Syrenka 2021. Zawody zostały rozegrane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Mokotów. Patronat honorowy nad zawodami objął Polski Komitet Olimpijski.

Na hali szermierczej przy ulicy Piaseczyńskiej 71 pojedynki w szpadzie stoczyli zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat. Walki dzieci niejednokrotnie też potrafią zaskoczyć poziomem i wiążą się z olbrzymimi emocjami, które często udzielają się kibicom: rodzinom, trenerom i znajomym obecnym na sali. Jednak ze względu na panujące zagrożenie związane z COVID-19 turniej odbył się bez udziału publiczności i był transmitowany on-line.

W sobotę wśród chłopców po zaciętych pojedynkach pośród 110 uczestników triumfowali zawodnicy reprezentujący barwy:

– Piast Gliwice w kategorii 2012-13

– KS Olimp Lublin w kategorii 2008-09 oraz 2010-11

– WLKC Kmicic Częstochowa w kategorii 2005-07

Dla wielu młodych zawodników był to największy do tej pory turniej. „Atmosfera była świetna i organizacja bez zastrzeżeń. To dzięki takim wydarzeniom - niezależnie od zajętego miejsca – młodzi zawodnicy stają się ambitni, zmotywowani i zaczynają rozumieć wagę treningów” – tak brzmiał jeden z komentarzy uczestników.

W niedzielnych pojedynkach pośród 93 startujących dziewczynek najlepsze okazały się zawodniczki klubów:

– RMKS Rybnik w kategorii 2012-13

– UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie w kategorii 2010-11

– PTG Sokół 1893 Mielec w kategorii 2008-09

– SKS GRASS-HOPPER Kalwaria w kategorii 2005-07

Zawodniczki gospodarzy zajęły miejsca medalowe w kategorii 2010-11, z kolei ich klubowi koledzy stanęli na podium w kategoriach 2005-07, 2010-11, 2012-13.

W związku z obostrzeniami turniej odbył się bez pojedynków amatorskich, które do tej pory gromadziły największą liczbę zawodników-amatorów wśród europejskich amatorskich turniejów szermierczych.

Nagrody wręczali: burmistrz Dzielnicy Mokotów – Rafał Miastowski, zastępca burmistrza – Marek Rojszyk, prezes Zarządu Polskiego Związku Szermierczego – Adam Konopka, wiceprezes Polskiego Związku Szermierczego – Tadeusz Tomaszewski, prezes Zarządu Klubu Szermierzy Warszawianka – Piotr Sadowy.

Na stronie www.fencing4fun.com można znaleźć wszystkie niezbędne informacje związane z turniejem oraz zapisać się na powiadomienia o kolejnych edycjach zawodów szermierczych organizowanych w Warszawie we współpracy z m.st. Warszawa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA