Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Seniorzy dziękują!

10-04-2019 21:40 | Autor: Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów
W dniu 5 kwietnia w Domu Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek zostały ogłoszone oficjalne wynik konkursu ,,Miejsce Przyjazne Seniorom”. Organizatorami konkursu byli : Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Ze strony Miasta konkurs realizowało Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Zespół Realizacji Polityki Senioralnej. Głównym celem konkursu było wyróżnienie, promowanie i pokazywanie : instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m. st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. W uroczystej Galę udział wzięli zaproszeni goście i laureaci.

Konkurs to 5 kategorii : A -publiczne instytucje obsługi mieszkańców, B - sport i rekreacja, C - kultura, rozrywka, edukacja, D – gastronomia, E -zakłady opieki zdrowotnej, apteki i wyróżnienia indywidualne.

W tym roku przyznano 50 CERTYFIKATÓW i 3 indywidualne wyróżnienia, zgłoszonych było 80 placówek. To rekordowa liczba od momentu powstania Konkursu! Ursynów bierze udział w konkursie po raz drugi.

CERTYFIKAT Miejsce Przyjazne Seniorom na lata 2019 -2021 na Ursynowie otrzymały następujące placówki:

- KATEGORIA A (publiczne instytucje obsługi mieszkańców) –

Urząd Dzielnicy Ursynów;

- KATEGORIA C (kultura, rozrywka, edukacja) – kolejność zgodna z dokumentacją –

Kluboteka Dojrzałego Człowieka

Dzielnicowy Ośrodek Kultury - Ursynów

Dom Sztuki Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „JARY”

Multikino Ursynów

Wypożyczalnia Nr 34, Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.