Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Seminarium dla mieszkanek Ursynowa

14-11-2018 21:44 | Autor: AK
W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.

We wrześniu tego roku firma Instytut Badawczy IPC z Wrocławia, którego przedstawiciele byli obecni podczas seminarium, przeprowadziła badania ankietowe wśród mieszkanek Ursynowa.

Badania te miały na celu diagnozę sytuacji ursynowianek po to, by w kolejnych latach planować projekty i działania adekwatne do ich realnych potrzeb i możliwości.

Seminarium stanowiło kontynuację prowadzonej diagnozy, było także okazją do zapoznania się z wynikami przeprowadzonych badań oraz przestrzenią dzielenia się, a także zapoznania się z różnymi sposobami aktywizowania się i czerpania pomysłów na własny rozwój.

Spotkanie, jak również cały projekt, zostały przygotowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów, który reprezentowali:

dyrektor Marek Pawlęga, kierowniczki Działu Pomocy Specjalistycznej – Beata Oliwa i Sylwia Zielińska oraz pracownice Zespołu Rozwoju Zawodowego: Agata Kuszewska, Magdalena Kozłowska i Katarzyna Jagielska.

Urząd Dzielnicy reprezentował Marcin Czempiński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Świadczeń.

Seminarium miało charakter coachingowo – motywacyjny, zachęcający kobiety do aktywności, nie tylko zawodowej, a także do realizowania własnych pasji i zainteresowań. Spotkanie było skierowane do kobiet i prowadzone przez kobiety. Prelekcje prowadziły kolejno:

- Karolina Wołowska z Instytutu Badawczego IPC, która prezentowała wyniki badań ankietowych;

- Anna Grzelewska i Kinga Szafrankowska, prowadzące własne firmy podzieliły się doświadczeniami jak zacząć od nowa, jak pogodzić życie prywatne z zawodowym;

- Agnieszka Szaniawska – właścicielka 3 warszawskich klubów fitness, psycholożka, dietetyczka, zachęcała i motywowała do podążania własną ścieżką i realizowania zamierzonych celów;

- Hanna Wieloch – psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego, prowadziła prelekcję dotyczącą życia w zgodzie ze sobą i znalezienia własnego miejsca i poczucia wpływu na własne życie.

Po prelekcjach uczestniczki miały możliwość zadawania pytań prelegentkom oraz wymiany własnych doświadczeń. W wydarzeniu wzięło udział ok. 40 kobiet zainteresowanych własnym rozwojem.

W kolejnych dniach odbędą się 3 spotkania warsztatowe, podczas których ursynowianki będą mogły doprecyzować swoje oczekiwania i potrzeby, jak również podzielić się pomysłami na dokonywanie zmian w życiu zawodowym.

Badania społeczne, w tym doprecyzowanie potrzeb i oczekiwań mieszkanek Ursynowa, mogą w przyszłości posłużyć zaplanowaniu projektów, a także form pomocy adekwatnych do potrzeb tej grupy.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Dzielnicy Ursynów p. Robertowi Kempie za udostępnienie sali w urzędzie i umożliwienie realizacji tego przedsięwzięcia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA