Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Seminarium dla mieszkanek Ursynowa

14-11-2018 21:44 | Autor: AK
W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.

We wrześniu tego roku firma Instytut Badawczy IPC z Wrocławia, którego przedstawiciele byli obecni podczas seminarium, przeprowadziła badania ankietowe wśród mieszkanek Ursynowa.

Badania te miały na celu diagnozę sytuacji ursynowianek po to, by w kolejnych latach planować projekty i działania adekwatne do ich realnych potrzeb i możliwości.

Seminarium stanowiło kontynuację prowadzonej diagnozy, było także okazją do zapoznania się z wynikami przeprowadzonych badań oraz przestrzenią dzielenia się, a także zapoznania się z różnymi sposobami aktywizowania się i czerpania pomysłów na własny rozwój.

Spotkanie, jak również cały projekt, zostały przygotowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów, który reprezentowali:

dyrektor Marek Pawlęga, kierowniczki Działu Pomocy Specjalistycznej – Beata Oliwa i Sylwia Zielińska oraz pracownice Zespołu Rozwoju Zawodowego: Agata Kuszewska, Magdalena Kozłowska i Katarzyna Jagielska.

Urząd Dzielnicy reprezentował Marcin Czempiński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Świadczeń.

Seminarium miało charakter coachingowo – motywacyjny, zachęcający kobiety do aktywności, nie tylko zawodowej, a także do realizowania własnych pasji i zainteresowań. Spotkanie było skierowane do kobiet i prowadzone przez kobiety. Prelekcje prowadziły kolejno:

- Karolina Wołowska z Instytutu Badawczego IPC, która prezentowała wyniki badań ankietowych;

- Anna Grzelewska i Kinga Szafrankowska, prowadzące własne firmy podzieliły się doświadczeniami jak zacząć od nowa, jak pogodzić życie prywatne z zawodowym;

- Agnieszka Szaniawska – właścicielka 3 warszawskich klubów fitness, psycholożka, dietetyczka, zachęcała i motywowała do podążania własną ścieżką i realizowania zamierzonych celów;

- Hanna Wieloch – psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego, prowadziła prelekcję dotyczącą życia w zgodzie ze sobą i znalezienia własnego miejsca i poczucia wpływu na własne życie.

Po prelekcjach uczestniczki miały możliwość zadawania pytań prelegentkom oraz wymiany własnych doświadczeń. W wydarzeniu wzięło udział ok. 40 kobiet zainteresowanych własnym rozwojem.

W kolejnych dniach odbędą się 3 spotkania warsztatowe, podczas których ursynowianki będą mogły doprecyzować swoje oczekiwania i potrzeby, jak również podzielić się pomysłami na dokonywanie zmian w życiu zawodowym.

Badania społeczne, w tym doprecyzowanie potrzeb i oczekiwań mieszkanek Ursynowa, mogą w przyszłości posłużyć zaplanowaniu projektów, a także form pomocy adekwatnych do potrzeb tej grupy.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Dzielnicy Ursynów p. Robertowi Kempie za udostępnienie sali w urzędzie i umożliwienie realizacji tego przedsięwzięcia.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.