Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ruszyły szczepienia przeciw COVID- 19

27-01-2021 22:42 | Autor: red.
W poniedziałek (25 stycznia) o godzinie 8.00, w punkcie szczepień zlokalizowanym w Szpitalu Południowym, dla zarejestrowanych seniorów 80+ ruszyły szczepienia przeciw COVID-19.

Jak przebiega szczepienie?

Przy wejściu mierzona jest temperatura, następnie każdy z pacjentów jest kierowany do jednego z czterech przygotowanych gabinetów. Lekarz przeprowadza wywiad, aby upewnić się że nie ma przeciwskazań do podania preparatu. Jak pierwsza szczepionkę otrzymała Pani Magdalena z Kabat. Wszyscy po podaniu szczepionki przez minimum 15 minut znajdują się pod obserwacją personelu medycznego, ma to zapewniać maksimum bezpieczeństwa w przypadku występujących niezwykle rzadko reakcji niepożądanych.

Punkt przy Pileckiego nie zapisuje na szczepienia

Na Ursynowie szczepienia odbywają się łącznie w 24 punktach. Punkt przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99 to jeden z największych punktów w Warszawie, w których nie obowiązuje limit 30 szczepionek na tydzień. Zabiegi są realizowane w specjalnie przygotowanym punkcie szczepień, zlokalizowanym w budynku A, od strony ulicy Pileckiego. W tym punkcie szczepień zarejestrowało się prawie 4 tysiące osób. Nie ma możliwości zapisania się na szczepienie w budynku przy ul. Pileckiego. Aktualne informacje o tym jak zapisać się na szczepienie, znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl.

- W krótkim czasie stworzyliśmy odpowiednie warunki, aby zapewnić sprawne i szybkie szczepienie. Działamy zgodnie z przyjętymi procedurami i przepisami, co gwarantuje bezpieczeństwo zarówno pacjentom jak i personelowi medycznemu. Plan to zaszczepienie 240 osób dziennie, pracujemy 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 20.00. Jednocześnie robimy wszystko co możliwe, aby jak najszybciej w pełni uruchomić Szpital Południowy dla mieszkańców Ursynowa - mówi dr n. med. Ewa Więckowska, Prezes Zarządu Szpital Solec Sp. o.o.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA