Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-13°

Rozmawiamy o projektach z Budżetu Partycypacyjnego

07-03-2018 21:44 | Autor: red.
Na rok 2019 na Ursynowie mieszkańcy zgłosili 273 projekty do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Trwają dyskusje publiczne, w czasie których autorzy prezentują swoje pomysły, a na pozytywnie zweryfikowane projekty będzie można głosować w drugiej połowie czerwca.

Spotkania to szansa, aby osobiście porozmawiać z projektodawcami w czasie publicznych dyskusji, na które organizujący spotkania Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza wszystkich mieszkańców.

Terminy spotkań dyskusyjnych:

8 marca (czwartek) spotkanie w godz. 17.30 – 20.30

10 marca (sobota) spotkanie, w godz. 15.00-18.00

15 marca (czwartek)spotkanie, w godz. 17.30-21.00

17 marca (sobota)spotkanie w godz. 14.00-18.00

Spotkania odbywają się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 (metro Imielin) – sala im. J.U. Niemcewicza. Listy projektów prezentowanych na poszczególnych spotkaniach są dostępne na stronie internetowej www.ursynow.pl.

Wróć

Inne artykuły

Kulturalne przedwiośnie na Ursynowie Już po raz trzeci urząd dzielnicy zorganizował Ursynowski Kalejdoskop Teatralny – swoisty przegląd spektakli dla dzieci i dorosłych. Pomysł przeglądu teatralnego bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, jak co roku zainteresowanie bezpłatnymi kartami wstępu dystrybuowanymi przez urząd przewyższa pojemność sal, także tej największej, w Multikinie, w której odbyły się aż trzy przedstawienia.
Rekordowe wykonanie budżetu! Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Jakie są efekty samowładztwa stołecznego ratusza Ostatnia sesja ursynowskiego samorządu była klasycznym przykładem kompletnego niezrozumienia przez mieszkańców kompetencji i możliwości rad dzielnic w mieście stołecznym Warszawa. Przez kilka godzin toczono jałową dyskusję, która nie przyniesie żadnych efektów.
XLV sesja Rady Dzielnicy Ursynów To była bardzo pracowita sesja, trwająca blisko siedem godzin. Wykonanie budżetu za rok 2017, sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, m. in. Kabat oraz północnej części osiedla Stokłosy, przyjęcia Strategii Warszawa 2030, program "Aktywny sześciolatek w I-szej klasie" i zmiany budżetowe Dzielnicy na 2018 r. były głównymi – spośród łącznie 11 punktów merytorycznych – tematami posiedzenia i dyskusji radnych, do której włączali się licznie przybyli mieszkańcy.