Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rowerowe miasteczko w ruchu!

11-04-2019 17:09 | Autor: red.
W poniedziałek (8 kwietnia) władze dzielnicy Ursynów zorganizowały dla dzieci, młodzieży, a także rodziców i opiekunów pierwsze spotkanie na terenie nowego rowerowego miasteczka ruchu zlokalizowanego między budynkami przy ul. Kazury. Zajęcia edukacyjne poprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Warszawie. Policjanci z Komisariatu Warszawa Ursynów znakowali rowery.

Pierwsze na nowym obiekcie spotkanie obejmowało edukację w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz doskonalenie bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzięki współpracy z ekspertami z WORD-u, posiadającymi nie tylko doświadczenie w egzaminowaniu kandydatów na kierowców, ale również w szkoleniu i egzaminowaniu dzieci i młodzieży na kartę rowerową, były to bardzo wartościowe zajęcia.

A już w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w godzinach 10.00-15.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na kolejne spotkanie na terenie rowerowego miasteczka ruchu – zajęcia ponownie poprowadzą pracownicy WORD.

– Pierwsze poniedziałkowe zajęcia edukacyjne na terenie nowego rowerowego miasteczka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się strzałem w dziesiątkę. Dlatego w sobotę serdecznie zapraszam na kolejne, podczas których będzie można zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem – mówi zastępca burmistrza Jakub Berent.

Podczas spotkań specjaliści z WORD  udzielają niezbędnych wyjaśnień dotyczących przepisów w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, z uwzględnieniem specyfiki Ursynowa. Podczas zajęć praktycznych pracownicy Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego udzielają niezbędnych wskazówek dotyczących rozwinięcia umiejętności jazdy na rowerze. Poprowadzą zajęcia dla dzieci i osób dorosłych w trakcie których wyjaśnią przepisy prawa o ruchu drogowym.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA