Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Rowerowe miasteczko w ruchu!

11-04-2019 17:09 | Autor: red.
W poniedziałek (8 kwietnia) władze dzielnicy Ursynów zorganizowały dla dzieci, młodzieży, a także rodziców i opiekunów pierwsze spotkanie na terenie nowego rowerowego miasteczka ruchu zlokalizowanego między budynkami przy ul. Kazury. Zajęcia edukacyjne poprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Warszawie. Policjanci z Komisariatu Warszawa Ursynów znakowali rowery.

Pierwsze na nowym obiekcie spotkanie obejmowało edukację w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz doskonalenie bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzięki współpracy z ekspertami z WORD-u, posiadającymi nie tylko doświadczenie w egzaminowaniu kandydatów na kierowców, ale również w szkoleniu i egzaminowaniu dzieci i młodzieży na kartę rowerową, były to bardzo wartościowe zajęcia.

A już w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w godzinach 10.00-15.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na kolejne spotkanie na terenie rowerowego miasteczka ruchu – zajęcia ponownie poprowadzą pracownicy WORD.

– Pierwsze poniedziałkowe zajęcia edukacyjne na terenie nowego rowerowego miasteczka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się strzałem w dziesiątkę. Dlatego w sobotę serdecznie zapraszam na kolejne, podczas których będzie można zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem – mówi zastępca burmistrza Jakub Berent.

Podczas spotkań specjaliści z WORD  udzielają niezbędnych wyjaśnień dotyczących przepisów w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, z uwzględnieniem specyfiki Ursynowa. Podczas zajęć praktycznych pracownicy Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego udzielają niezbędnych wskazówek dotyczących rozwinięcia umiejętności jazdy na rowerze. Poprowadzą zajęcia dla dzieci i osób dorosłych w trakcie których wyjaśnią przepisy prawa o ruchu drogowym.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.