Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rowerowe miasteczko czeka na dzieci!

04-04-2019 17:31 | Autor: red.
W najbliższy poniedziałek (8 kwietnia – planowany strajk nauczycieli) w godzinach 9.00-15.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na pierwsze spotkanie na terenie nowego rowerowego miasteczka ruchu zlokalizowanego między budynkami przy ul. Kazury 11 - 19.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, a także rodziców i opiekunów z terenu Ursynowa  poprowadzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Warszawie. W godzinach 10.00-12.00 policjanci z Komisariatu Warszawa Ursynów będą znakować rowery. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ursynów.

Specjaliści z WORD  będą udzielać niezbędnych wyjaśnień dotyczących przepisów w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, z uwzględnieniem specyfiki Ursynowa. Podczas zajęć praktycznych pracownicy Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą udzielać niezbędnych wskazówek dotyczących rozwinięcia umiejętności jazdy na rowerze. Poprowadzą zajęcia dla dzieci i osób dorosłych w trakcie których wyjaśnią przepisy prawa o ruchu drogowym.

Jest to pierwsze na Ursynowie ogólnodostępne rowerowe miasteczko ruchu dla dzieci i młodzieży, służące do doskonalenia porzez zabawę jazdy na rowerze oraz poznawania przepisów ruchu drogowego. Obiekt powstał w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego pn. „Rowerowe miasteczko ruchu i park rekreacyjny na Kazury zamiast nowej zabudowy”. Pierwsze ursynowskie miasteczko służy do nauki jazdy w warunkach zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego. W trosce o komfort użytkowników zastosowano nawierzchnię asfaltową. Aby zapewnić bezpieczeństwo teren miasteczka ruchu został ogrodzony. W projekcie zaplanowano 36 znaków drogowych zamontowanych na stałe na 29 słupach.

– To pierwsze na nowym obiekcie spotkanie obejmujące edukację w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz doskonalenie bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzięki współpracy z ekspertami z WORD-u posiadającymi nie tylko doświadczenie w egzaminowaniu kandydatów na kierowców, ale również w szkoleniu i egzaminowaniu dzieci i młodzieży na kartę rowerową, będą to bardzo wartościowe zajęcia - mówi zastępca burmistrza Jakub Berent.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA