Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rowerem po Mokotowie

23-09-2020 21:37 | Autor: Piotr Celej
Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu możliwe będzie komfortowe połączenie rowerowe między Górnym i Dolnym Mokotowem.

Obecnie pomiędzy Dolnym i Górnym Mokotowem, na Skarpie Wiślanej brakuje bezpiecznych i wygodnych szlaków rowerowych. Ul. Idzikowskiego nawet bez infrastruktury rowerowej stanowi popularną trasę, jednak w niektórych porach dnia samochody stojące tam w korku utrudniają wygodny przejazd rowerem. Część rowerzystów wybiera zniszczony chodnik, inni wydeptaną ścieżkę od strony ogródków działkowych, część przeciska się między samochodami, co bywa niebezpieczne i niewygodne zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców.

Łącznie wykonana zostanie ścieżka o długości 915 metrów, zaś koszt całego przedsięwzięcia to 892 800 złotych.

W ramach projektu przewidziano: badanie ruchu rowerowego przed i po realizacji z uwzględnieniem wyboru rowerzystów - udział rowerzystów na chodniku i na jezdni oraz na wydeptanej ścieżce wzdłuż ogródków działkowych, budowę drogi rowerowej po północnej stronie ul. Idzikowskiego na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Piaseczyńskiej, zamontowanie dwóch stojaków rowerowych na na skrzyżowaniu z ulicą Puławską. W projekcie dodatkowo przeznaczono 30 tys. złotych na nasadzenia zieleni.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA