Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rondo Wolnej Białorusi na Ursynowie

22-09-2021 22:09 | Autor: red.
We wtorek, 21 września, ursynowscy radni pozytywnie zaopiniowali uchwałę przybliżającą inicjatywę nadania nazwy ronda Wolnej Białorusi na Ursynowie. Ma je otrzymać skrzyżowanie al. Legionów Piłsudskiego (POW) i ul. Puławskiej. Uchwała Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w sprawie nadania nazwy obiektowi miejskiemu, to kolejny etap procesu powstania ronda dedykowanego walczącym o wolność Białorusinom.

Rondo Wolnej Białorusi to miejsce, które otworzy wspólną przestrzeń, gdzie będzie można organizować polsko-białoruskie akcje solidarnościowe oraz przygotowywać wielkoformatowe dzieła sztuki ulicznej. Rondo w zamyśle wnioskodawców, tj. Fundacji Centrum Białoruskiej Solidarności, Stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś oraz Stowarzyszenia Polska 2050 ma stać się miejscem upamiętnienia bohaterów białoruskich protestów, w tym Ramana Bandarenki.

- Jak wielokrotnie podkreślałem, tym rondem chcemy dać jasny i czytelny sygnał naszej solidarności z mieszkańcami Białorusi. To bardzo potrzebne w Warszawie miejsce. Mieszkańcy Ursynowa, z którymi rozmawiam są dumni, że rozpatrywana lokalizacja jest właśnie na terenie naszej dzielnicy. Dzisiejszy, jednomyślny głos poparcia, wyrażony przez ursynowskich radnych to budujący sygnał. Kolejny krok to ostateczna akceptacja pomysłu przez Radę Warszawy przy wsparciu Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Mam nadzieję, że możliwie szybko domkniemy formalności, aby rondo Wolnej Białorusi jak najszybciej stało się miejscem aktywności dla Białorusinów mieszkających w Warszawie ale również tych wszystkich, którzy wspierają Białorusinów w walce o wolność – powiedział ursynowski radny Paweł Lenarczyk i jednocześnie działacz Polski 2050.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA