Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Remonty w szkołach i przedszkolach

20-03-2019 22:04 | Autor: red.
Trwają remonty w ursynowskich placówkach oświatowych – w tym roku zaplanowano na ten cel środki w wysokości 15  257 198 złotych. Prowadzone prace – jak co roku – podniosą bezpieczeństwo i komfort najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Największe z przewidzianych na ten rok zadań to remont bloku żywienia w Przedszkolu nr 395 (Na Uboczu 9) – wartość prac to 3 070  000 zł. W planach jest m. in. remont dwóch placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16 (Wilczy Dół 4), remont boiska przy Szkole Podstawowej 96 (Sarabandy 16/22) oraz remont placu zabaw obok Przedszkola nr 351 (Warchałowskiego 4). W przypadku Szkoły Podstawowej nr 336 (Małcużyńskiego 4/Na Uboczu 9) za kwotę ponad miliona złotych zostanie przeprowadzony remont instalacji przeciwpożarowej oraz wymiana stolarki.

– Ubiegła kadencja była rekordowa w zakresie wydatków na ursynowską oświatę – w tej mamy jeszcze bardziej ambitne plany w tym zakresie. W ubiegłym roku zakończyliśmy wieloletni proces budowy boisk przy szkołach podstawowych i obecnie wszystkie 16 szkół ma własne boiska. W tym roku rozpoczynamy program modernizacji przedszkolnych placów zabaw. Ponadto chcemy skupić się na zapewnieniu uczniom możliwie najlepszych warunków m. in. poprzez rozbudowę i wyposażenie bloków żywienia. Zarówno zrealizowane inwestycje, jak i te planowane wpisują się w naszą politykę zapewnienia uczniom jak najwyższego komfortu. A już w przyszłym roku przy ul. Teligi powstanie pierwsze na Ursynowie boisko piłkarskie dla przedszkolaków – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA