Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Remont ścieżki rowerowej przy Wąwozowej

14-10-2020 20:37 | Autor: Piotr Celej
Ścieżka rowerowa położona na terenie dzielnicy Ursynów, wzdłuż ul. Wąwozowej, to jedna z najstarszych dróg tego typu w stolicy. Nareszcie niewygodny trakt z płyt betonowych zmieni się w bitumiczną trasę dla rowerzystów.

Droga dla rowerów w ciągu ul. Wąwozowej jest jedną z najstarszych w mieście. Powstała na przełomie wieków, dlatego znacząco odstaje od współczesnych standardów projektowych. Jej nawierzchnię stanowią płyty chodnikowe, w wielu miejscach popękane, wyszczerbione lub zapadnięte. W dodatku pośrodku niej wiedzie oddzielający pasy ruchu krawężnik, który z czasem zaczął się kruszyć i rozpadać, zagrażając dętkom jednośladów.

Nie tylko droga rowerowa

W ciągu kilku najbliższych miesięcy trasa dla rowerzystów na odcinku od ul. Stryjeńskich do ul. Rosoła ma zostać przebudowana. Jej remont obiecał prezydent Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Ursynowa. Nowa droga w całości zostanie wykonana z asfaltu, zniknie też niebezpieczny krawężnik. Między ulicą Zaruby a stacją metra Kabaty droga zyska zupełnie nowy przebieg. Zostanie poprowadzona bliżej ulicy, czyli w sposób wygodniejszy dla rowerzystów i jednocześnie bezpieczniejszy dla pieszych. Wyremontowana zostanie też pobliska droga dla rowerów w parku im. Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego. Całość dopełnią dwie nowe wiaty rowerowe, które zainstaluj się przy stacji metra Kabaty, tworząc z niej prawdziwy rowerowy parking „Bike & Ride”.

Właśnie ogłoszony został przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy chętne do przeprowadzenia prac mogą nadsyłać swoje oferty do 26 października. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wyłoniony wykonawca z powierzonego zadania powinien wywiązać się do końca roku. Realizacja inwestycji jest możliwa w tym roku dzięki wsparciu burmistrza Dzielnicy Ursynów, który wygospodarował dodatkowe środki na ten cel. Rada m. st. Warszawy na wrześniowej sesji przesunęła je do tegorocznego budżetu ZDM.

Ma być wzorcem remontu

Inwestycja oznacza także remont chodników. Do tego dojdzie oczywiście obniżenie krawężników oraz montaż oznakowania ostrzegawczego dla osób niewidomych i niedowidzących. Wierzymy, że po zakończeniu inwestycji jedna z najgorszych dróg rowerowych w Warszawie stanie się jedną z najlepszych. Byłby to nie pierwszy taki przypadek. Warto wspomnieć remont drogi rowerowej na ulicy Banacha, która jeszcze kilka lat temu była w bardzo podobnym stanie. Obecnie bije rekordy popularności i zbiera bardzo dobre recenzje w społeczności warszawskich rowerzystów. W tym roku remont przeszły m. in. popularne ciągi na ul. Wołoskiej czy ul. Powstańców Śląskich.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA