Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ratujmy drzewo przy KEN 105

15-09-2021 22:31 | Autor: red.
Historię topoli przy KEN 105 rozpoczyna prośba o naprawienie chodnika, którą Spółdzielnia „Jary” skierowała do ZDM. Chodnik przy tym drzewie był mocno pofałdowany przez rozrastający się system korzeniowy wierzby.

Marszałek Województwa wydał zgodę na wycinkę zdrowego drzewa. Radni Polski 2050 Magdalena Rogozińska i Paweł Lenarczyk podjęli działania, aby uratować topolę przy al. KEN 105 przed wycięciem.

- Zaniepokoiło nas, że zdrowe drzewo może zostać wycięte. Z rozmów ze specjalistami wiem, że w takich sytuacjach stosuje się specjalne rozwiązania, które pozwalają uratować drzewo. Zastanawiam się tylko dlaczego zainteresowane strony poszły po linii najmniejszego oporu. Radna Magdalena Rogozińska napisała w tej sprawie interpelację, ja zaś interweniowałem u koordynator ds. zieleni pani Justyny Glusman. Poprosiłem także Prezesa Spółdzielni „Jary” o wsparcie naszych działań. Dziś dostałem informację ze Spółdzielni, że wystosowała ona pismo do Zarządu Zieleni o naprawienie chodnika w taki sposób, aby zachować topolę. Moim zdaniem jest to w pełni wykonalne – powiedział radny Paweł Lenarczyk z Polski 2050.

Z informacji jakie posiadamy wynika, że wycinka została tymczasowo wstrzymana do czasu ponownego przeanalizowania sposobu na pozostawienie drzewa i naprawę chodnika. Do sprawy włączyły się również władze Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA