Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Raport z konsultacji „Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?”

11-07-2018 23:30 | Autor: red.
Jest już raport z konsultacji „Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?”. Informacje zebrane w czasie konsultacji pozwoliły projektantom poznać szczegółowe oczekiwania i potrzeby użytkowników Parku im. R. Kozłowskiego względem niecki i jej bezpośredniego otoczenia.

Konsultacje społeczne trwały od 11 kwietnia do 6 maja 2018 roku – zorganizowano cztery dyżury projektantów w mobilnych punktach konsultacyjnych na terenie dzielnicy oraz w urzędzie. Wszystkie spotkania były okazją do bezpośredniej rozmowy z projektantami o koncepcjach zagospodarowania niecki i jej otoczenia. Mieszkańcy poznali mocne i słabe strony każdego z dwóch opracowanych wcześniej wariantów wstępnej koncepcji, dowiedzieliśmy się też co warto dodać. Uczestnicy spotkań byli proszeni również o zapisywanie uwag dotyczących prezentowanych koncepcji i naklejanie karteczek na planszach. W czasie 4 dyżurów informacyjno-konsultacyjnych ursynowscy urzędnicy spotkali się z ponad 120 osobami otrzymując około 150 uwag. Od 4 kwietnia do 6 maja br. wszyscy zainteresowani tematem mogli wypełnić ankietę online która prezentowała 2 warianty i umożliwiała ocenę projektów wraz z uzasadnieniem. Pozwalała też na zebranie uwag do projektów. Łącznie ankietę on-line wypełniło 438 osób, spośród których 65% stanowiły kobiety; 73% to osoby w wieku 26-44 lata. Uczestnicy konsultacji stwierdzili, że rewitalizacja asfaltowej niecki pod Kopą Cwila jest potrzebna i oczekiwana od lat. Mieszkańcy Ursynowa wyraźnie mówili, iż cenią sobie „zielony” charakter terenu, a także pierwotny zamysł projektanta osiedla – nieckę wodną w kształcie „wieloryba”.

Co dalej?

Większość uczestników konsultacji opowiedziała się za wariantem I koncepcji wstępnej, zakładającym rewitalizację niecki przy zachowaniu obecnego kształtu zagłębienia. Równocześnie w ankiecie online zgłoszono po około 170 propozycji zmian w każdym z wariantów. Powtarzały się również sugestie połączenia obu wariantów. Zespół Proinwestycja, realizujący na zlecenie ursynowskiego urzędu konsultacje, po przeanalizowaniu wszystkich zebranych uwag, opracował wynikową koncepcje zagospodarowania niecki i jej najbliższego otoczenia. Projekt zakłada zachowanie obecnego kształtu zagłębienia w kształcie wieloryba, odtworzenie kaskady wodnej oraz fontann w zbiorniku oraz wprowadzenie wokół zieleni. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Burmistrz Dzielnicy Ursynów przekaże ostateczną koncepcję niecki wypracowaną w trakcie konsultacji społecznych jako rekomendację do realizacji przez MPWiK.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.