Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Raport z konsultacji „Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?”

11-07-2018 23:30 | Autor: red.
Jest już raport z konsultacji „Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?”. Informacje zebrane w czasie konsultacji pozwoliły projektantom poznać szczegółowe oczekiwania i potrzeby użytkowników Parku im. R. Kozłowskiego względem niecki i jej bezpośredniego otoczenia.

Konsultacje społeczne trwały od 11 kwietnia do 6 maja 2018 roku – zorganizowano cztery dyżury projektantów w mobilnych punktach konsultacyjnych na terenie dzielnicy oraz w urzędzie. Wszystkie spotkania były okazją do bezpośredniej rozmowy z projektantami o koncepcjach zagospodarowania niecki i jej otoczenia. Mieszkańcy poznali mocne i słabe strony każdego z dwóch opracowanych wcześniej wariantów wstępnej koncepcji, dowiedzieliśmy się też co warto dodać. Uczestnicy spotkań byli proszeni również o zapisywanie uwag dotyczących prezentowanych koncepcji i naklejanie karteczek na planszach. W czasie 4 dyżurów informacyjno-konsultacyjnych ursynowscy urzędnicy spotkali się z ponad 120 osobami otrzymując około 150 uwag. Od 4 kwietnia do 6 maja br. wszyscy zainteresowani tematem mogli wypełnić ankietę online która prezentowała 2 warianty i umożliwiała ocenę projektów wraz z uzasadnieniem. Pozwalała też na zebranie uwag do projektów. Łącznie ankietę on-line wypełniło 438 osób, spośród których 65% stanowiły kobiety; 73% to osoby w wieku 26-44 lata. Uczestnicy konsultacji stwierdzili, że rewitalizacja asfaltowej niecki pod Kopą Cwila jest potrzebna i oczekiwana od lat. Mieszkańcy Ursynowa wyraźnie mówili, iż cenią sobie „zielony” charakter terenu, a także pierwotny zamysł projektanta osiedla – nieckę wodną w kształcie „wieloryba”.

Co dalej?

Większość uczestników konsultacji opowiedziała się za wariantem I koncepcji wstępnej, zakładającym rewitalizację niecki przy zachowaniu obecnego kształtu zagłębienia. Równocześnie w ankiecie online zgłoszono po około 170 propozycji zmian w każdym z wariantów. Powtarzały się również sugestie połączenia obu wariantów. Zespół Proinwestycja, realizujący na zlecenie ursynowskiego urzędu konsultacje, po przeanalizowaniu wszystkich zebranych uwag, opracował wynikową koncepcje zagospodarowania niecki i jej najbliższego otoczenia. Projekt zakłada zachowanie obecnego kształtu zagłębienia w kształcie wieloryba, odtworzenie kaskady wodnej oraz fontann w zbiorniku oraz wprowadzenie wokół zieleni. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Burmistrz Dzielnicy Ursynów przekaże ostateczną koncepcję niecki wypracowaną w trakcie konsultacji społecznych jako rekomendację do realizacji przez MPWiK.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.