Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Radny woła o zieleń na Rosoła

14-03-2019 17:43 | Autor: red.
Więcej zieleni na ulicy Rosoła to propozycja zawarta w interpelacji radnego Piotra Skubiszewskiego ze Stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

– Zwróciłem się w interpelacji o nasadzenia drzew i krzewów wzdłuż ulicy Rosoła na wysokości budynków przy ulicy Lokajskiego oraz o pokrycie ekranów akustycznych po wschodniej stronie ulicy pnączami. Zależy mi na tym, aby ulica Rosoła, jako jedna z głównych arterii dzielnicy, stała się bardziej atrakcyjna dla oka poprzez zazielenienie oraz aby drzewa chroniły mieszkańców przed hałasem – mówi o pomyśle radny Piotr Skubiszewski. Ekrany dźwiękochłonne mają zostać osłonięte zielenią a dodatkowe drzewa i krzewy mają zmniejszyć hałas i dać ulicy zupełnie nowy wygląd. Jak czytamy w interpelacji „w mojej opinii zasadne jest rozważanie pokrycia ekranów pnączami. Liście mogłyby przyczynić się do wytłumienia dźwięku oraz do polepszenia nie najlepszej estetyki tych ekranów”. Dodatkowo radny argumentował, że takie pnącza wychwytywałyby kurz i inne zanieczyszczenia z powietrza oraz podnosiły jego wilgotność. W wyniku złożonej interpelacji ulica Rosoła została ujęta w planach miasta jako teren do wykonania aranżacji zieleni. W marcu w wyniku ogłoszonego przez Zarząd Zieleni m. st Warszawy zostanie wybrany wykonawca koncepcji, a w trakcie jej opracowywania przewidziano konsultacje społeczne.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA