Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Radny woła o zieleń na Rosoła

14-03-2019 17:43 | Autor: red.
Więcej zieleni na ulicy Rosoła to propozycja zawarta w interpelacji radnego Piotra Skubiszewskiego ze Stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

– Zwróciłem się w interpelacji o nasadzenia drzew i krzewów wzdłuż ulicy Rosoła na wysokości budynków przy ulicy Lokajskiego oraz o pokrycie ekranów akustycznych po wschodniej stronie ulicy pnączami. Zależy mi na tym, aby ulica Rosoła, jako jedna z głównych arterii dzielnicy, stała się bardziej atrakcyjna dla oka poprzez zazielenienie oraz aby drzewa chroniły mieszkańców przed hałasem – mówi o pomyśle radny Piotr Skubiszewski. Ekrany dźwiękochłonne mają zostać osłonięte zielenią a dodatkowe drzewa i krzewy mają zmniejszyć hałas i dać ulicy zupełnie nowy wygląd. Jak czytamy w interpelacji „w mojej opinii zasadne jest rozważanie pokrycia ekranów pnączami. Liście mogłyby przyczynić się do wytłumienia dźwięku oraz do polepszenia nie najlepszej estetyki tych ekranów”. Dodatkowo radny argumentował, że takie pnącza wychwytywałyby kurz i inne zanieczyszczenia z powietrza oraz podnosiły jego wilgotność. W wyniku złożonej interpelacji ulica Rosoła została ujęta w planach miasta jako teren do wykonania aranżacji zieleni. W marcu w wyniku ogłoszonego przez Zarząd Zieleni m. st Warszawy zostanie wybrany wykonawca koncepcji, a w trakcie jej opracowywania przewidziano konsultacje społeczne.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.