Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Radny Krystian Malesa doktorem nauk

03-04-2019 22:47 | Autor: Bogusław Lasocki
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zostały wręczone promocje doktorskie. Otrzymało je 28 nowych doktorów, a 14 osób uzyskało dyplomy doktora habilitowanego. Podczas uroczystości w Auli Kryształowej pracownikom uczelni zostały również wręczone odznaczenia państwowe i Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Jego Magnificencja Rektor SGGW prof. dr  hab. Wiesław Bielawski  wraz z dziekanami i promotorami  wręczył podczas uroczystości dyplomy 14 doktorom habilitowanym, a 28 doktorów otrzymało promocję.

Otwierając ceremonię wręczenia odznaczeń państwowych i doktoratów, rektor zwrócił uwagę na etos wyższych uczelni.

– Od wieków szkoły wyższe są ostoją nauki, kultury i tradycji - mówił JM Rektor SGGW. – Skupiają tych, dla których celem życia jest odkrywanie prawdy i poszukiwanie odpowiedzi na ważkie pytania. Są miejscem wymiany myśli i inspiracji między uczonymi a chcącymi się kształcić i poszerzać horyzonty. Zadaniem każdej uczelni jest „wzbogacać i pogłębiać naukę” oraz „tworzyć najwyższe wartości intelektualne, które przypaść mogą człowiekowi w udziale”. Uczelnie jako instytucje o ponadczasowym charakterze muszą być zatem autonomicznymi strażnikami prawdy, do służenia której zostały powołane. Powtórzę za Kazimierzem Twardowskim, polskim filozofem, twórcą lwowsko-warszawskiej szkoły filozofii, który nazwał uczelnie „świątyniami wiedzy”, że „być powołanym do pracy w tej świątyni wiedzy jest wielkim szczęściem. Znikąd bowiem nie spływa na człowieka trwalsze i czystsze zadowolenie, jak z bezinteresownego szukania prawdy naukowej” – powiedział prof. dr hab. Wiesław Bielawski

Jednym ze świeżo upieczonych doktorów jest ursynowski radny Krystian Malesa, przewodniczący Komisji Architektury i Ochrony Środowiska. Uzyskał on stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie. Jego praca doktorska była poświęcona roli i kosztom utrzymania parków miejskich na przykładzie m. st. Warszawa. Radny Krystian Malesa jest znany ursynowianom również jako pomysłodawca oraz aktywny uczestnik Ursynowskich Ratuszowych Wyprzedaży Garażowych

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA